logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Przed nami Święto Kawy – już w kwietniu coffART
7 kwietnia (niedziela) odbędzie się w naszym mieście Święto Kawy. Wszyscy fani tego pobudzającego napoju zasmakują kaw z różnych zakątków świata. Będzie to także idealna okazja do poznania alternatywnych metod jej parzenia.


Festiwal kawy połączony z warsztatami i wykładami. Organizatorzy chcą udowodnić, że bydgoska kawa to najwyższa światowa półka. Wszystkich smakoszy espresso, latte, cappuccino czy americany nie może zabraknąć na tym wydarzeniu. Aromaty świeżo palonej kawy z Etiopii, Kenii, Boliwii i Brazylii gwarantowane. Jednak festiwal to nie tylko pobudzająca kawa, to także okazja do spotkania się z inspirującymi ludźmi. Jedną z takich osób jest Kamila Adamiec, Mistrzyni Polski Brewers Cup 2018. Specjalistka od alternatywnych metod parzenia poprowadzi wykład o kawach powszechnie dostępnych w sklepach.

Na festiwalu nie zabraknie bydgoskich akcentów. Wszyscy zafascynowani architekturą i historią Bydgoszczy będą mogli obejrzeć wystawę dotyczącą architektury z początków XX wieku. Organizatorzy przybliżą postać Auduna Sorbottena - Norwega, który po przeprowadzce do Bydgoszczy w 2015 roku został Mistrzem Świata w paleniu kawy. Pokażą ideę i atrakcyjność naszej lokalnej gastronomii.

Projekt coffART znalazł się na liście projektów dofinansowanych przez Miasto w ramach konkursu wniosków promocyjnych. W sumie w konkursach „Bydgoszcz. Dzieje się” i „Bydgoszcz Zaprasza” wybranych zostało 26 projektów, które otrzymają wsparcie w łącznej kwocie 780 tysięcy złotych.

Termin: 7 kwietnia, godz. 11.00 – 16.00
Miejsce: Kino Pomorzanin, ul. Gdańska 10

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Link do wydarzenia znajduje się TUTAJ.