logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Prezydent czytał bajki przedszkolakom
Prezydent Rafał Bruski odwiedził przedszkolaki w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. I przeczytał im fragmenty książki o przygodach małego pieska z bajki pt. „Wzloty i upadki Ernesta”. Głównym celem kampanii jest promocja czytelnictwa wśród najmłodszych.


10 maja (czwartek) prezydent Rafał Bruski spotkał się z dziećmi z przedszkola Elf przy ul. Gawędy i przeczytał im fragmenty książki Colina Westa o sympatycznym piesku Erneście, który nosi okulary, jest trochę niezdarny i  zawsze pakuję się w tarapaty. Przedszkolaki z zaciekawieniem słuchały kolejnej przygody o ich ulubionym piesku, czytanej przez prezydenta.

Dzieci na powitanie swojego gościa przygotowały specjalne wystąpienie. Wyrecytowały wierszyki i zaśpiewały specjalnie przygotowane piosenki.

Po zakończeniu czytania, dzieci zadawały prezydentowi mnóstwo pytań dotyczących jego wspomnień z czasów, kiedy sam uczęszczał do przedszkola. Dopytywały o ulubione zwierzęta oraz o to jak to jest być prezydentem.

Na zakończenie spotkania Kornelia i Filip, z sekcji dziennikarskiej przedszkola, przeprowadzili wywiad z prezydentem, który ukaże się w najbliższych dniach w ich gazetce przedszkolnej "Elfowe wiadomości".

 

Ogólnopolska kampania społeczna „Cała Polska czyta dzieciom” ma na celu propagowanie codziennego czytania dzieciom jako skuteczną i przyjazną metodę wspomagania ich wszechstronnego rozwoju.  Z badań efektywności programów „Czytające przedszkola” wynika, że placówki, które wprowadziły codzienne głośne czytanie dzieciom obserwują wzrost zrozumienia tekstów i poleceń, poprawę koncentracji, łatwość wypowiedzi ustnych i pisemnych czy wzrost motywacji do nauki i chęci do współpracy. Ponadto, dzięki temu powstają więzi pomiędzy uczniami i czytającym nauczycielem. Skutkuje to wzrostem czytelnictwa wśród dzieci, a także znaczną poprawą zachowania.

Warto wiedzieć:
Kampania społeczna „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzona jest od 2001 roku przez Fundację ABCXXI. Jej podstawowym celem jest uświadamianie roli czytania w rozwoju emocjonalnym dziecka, jako najlepszej inwestycji w jego przyszłość.