logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Powitanie lata tradycyjnie w Myślęcinku
Dżem i Ewelina Lisowska gwiazdami tegorocznego Powitania Lata w Myślęcinku. 17 czerwca na „Otwieraczu wystąpią także m. in. Sielska i Anna Hnatowicz.


Powitanie lata w Myślęcinku to od lat połączenie dobrej muzyki, zabawy, sportu i relaksu. Na scenie od godziny 14 mnóstwo atrakcji. Do ruchu na świeżym powietrzu zaprosi Paulina Wojciechowska z Flow Motion Studio. Razem z nią będzie można ćwiczyć pilates, zobaczymy też elementy treningu personalnego.

W godzinach 15-17.30 Różopole porwie zumba w ramach "Przedsmak Lato z Zumba Fitness w Bydgoszczy”. Wydarzenie ma charakter charytatywny- cegiełki rozprowadzane wśród uczestników wspomogą walkę z nowotworem złośliwym długoletniego tyflopedagogika Ośrodka Szkolno–Wychowawczego nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabowidzącej i Niewidomej, pani Ewy Kajko. Finał akcji  odbędzie się 14 lipca na Wyspie Młyńskiej.

Tradycją jest też, że Otwieracz na powitanie lata to promowanie rodzimych zespołów. W tym roku na scenie jako pierwsza zagra Anna Hnatowicz. Jej występy to połączenie jazzu i nieśmiertelnego rocka, a także akustyczne ballady. W zupełnie inny klimat wprowadzi nas zespół Sielska, który gra reggae. Wystąpili na tak ważnych wydarzeniach jak Przystanek Woodstock czy Jarocin Festiwal.

Pierwszą z tegorocznych gwiazd jest Ewelina Lisowska. W 2011 wzięła udział Mam talent, ale jej droga do kariery otwarła się rok później, gdy wokalistka dotarła do półfinału drugiej edycji X Factor. Dzięki temu Lisowska podpisała kontrakt  z wytwórnią i nagrała płytę, z której pochodzą takie hity jak „Nieodporny rozum” czy „W stronę słońca”. Pod koniec czerwca ukaże się kolejny krążek artystki, więc na Różopolu będziemy mogli usłyszeć najnowsze utwory piosenkarki.

Na deser zagra kultowy Dżem. To bez wątpienia jeden z najważniejszych zespołów w historii polskiej muzyki rockowo-bluesowej. Szczyty popularności święcił razem z charyzmatycznym wokalistą Ryśkiem Riedlem, jednak do dziś muzycy  z wokalistą Maciejem Balcarem na czele nie zwalniają tempa nagrywając pokrywające się złotem i platyną płyty i supportując takie legendy jak AC/DC.

Podczas Otwieracza przeprowadzona zostanie trzecia edycja konkursu skoku o tyczce dzieci i młodzieży. Wezmą w nim udział czołowi juniorzy i młodzieżowcy z Polski, a także świata-udział zapowiedzieli lekkoatleci z Ukrainy, Tajlandii i Jordanii. Zawody odbędą się na specjalnej platformie przystosowanej do organizowania imprez plenerowych. Zmagania będzie można oglądać na telebimie. Początek o godzinie 11:00.

Nie zabraknie ustanawiania rekordu na największe zgromadzenie brodaczy. Oficjalna próba pobicia rekordu Polski rozpocznie się ok. godz. 16.30. Czy uda się polepszyć wynik sprzed roku, czyli 156 osób? 

Orientacyjny harmonogram
14–14.10 Powitanie
14.10–14.30 Pilates i trening personalny w wykonaniu Pauliny Wojciechowskiej z Flow Motion Studio
14.30 – 15.30 Koncert Anny Hnatowicz
15.30 – 15.45 Zumba
15.45 -17 Koncert zespołu Sielska
17–17.15 Pilates i trening personalny w wykonaniu Pauliny Wojciechowskiej z Flow Motion Studio
17.15 – 17.30 Konkurs sponsora
17.30 – 19 Koncert Eweliny Lisowskiej
19– 19.30 Konkurs sponsora
19.30  Koncert Zespołu DŻEM