logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Pół miliona na parkingi na Kapuściskach
Rozpoczęła się budowa dwóch parkingów w rejonie ul. Szarych Szeregów. To kolejny projekt związany z budową miejsc postojowych w tej części osiedla Kapuściska. Zadanie realizowane jest w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Inwestycja pochłonie ponad pół miliona złotych.


Nowe miejsca parkingowe powstają  w dwóch lokalizacjach. 23 miejsca będą zlokalizowane pomiędzy blokami z numerem 9,11 i 13. To kontynuacja zadania sprzed 2 lat. Wówczas oddano do użytku 15 miejsc. Łącznie na placu pomiędzy budynkami będzie mogło zaparkować 38 pojazdów.

Nowe miejsca będą też dobudowane  prostopadle do ulicy na wysokości bloku z numerem 2. Zaprojektowano tam 27 stanowisk. Na wszystkich parkingach część miejsc zostanie zarezerwowana dla osób niepełnosprawnych. Poza tym ustawione zostaną stojaki na rowery. W zakres prac wchodzi też budowa nowego chodnika oraz przebudowa sieci elektrycznej i teletechnicznej.

Wykonawca zrealizował już szereg prac ziemnych w pobliżu wieżowców i przygotowuje się do  ułożenia podbudowy. Za wszystkie prace odpowiada firma ”Affabre”, która w przetargu złożyła najkorzystniejszą ofertę. Cała inwestycja pochłonie ponad 546 tysięcy złotych. Nowe parkingi będą też objęte 5-letnią gwarancją. Zakończenie prac planowane jest w wakacje.

Ten projekt inwestycyjny zgłosili oraz wybrali w głosowaniu mieszkańcy Kapuścisk w ostatniej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Uzyskał on poparcie 624 mieszkańców. Warto dodać, że w oparciu o ten program przed 2 laty powstał też duży parking przy ul. Sandomierskiej.