logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Pokazali wielonarodową twarz Bydgoszczy
Przedstawiciele niemal 50 narodowości mieszkają w naszym mieście – to w Bydgoszczy studiują, pracują, zakładają rodziny. Właśnie im dedykowana jest akcja „Jesteśmy tutaj!”, w ramach której w Miejskim Centrum Kultury odbyły się koncerty i wystawa fotografii ukraińskiego reżysera Pavlo Gladkova. Wszystko w ramach inicjatywy „Bydgoszcz otwarta i tolerancyjna”.


Międzynarodowy koncert „Jesteśmy tutaj!” odbył się 20 kwietnia w Miejskim Centrum Kultury. Wystąpili na nim mieszkający nad Brdą artyści z Łotwy, Chin, Ukrainy i Włoch. Akompaniowała im orkiestra absolwentów bydgoskiej Akademii Muzycznej, a koncert poprowadził polsko  - ghański duet prezenterów. Wieczór zakończył się koncertem grupy „Konopie” pod kierownictwem założycielki, Adeli Konop.

Przygotowano także wystawę fotografii Pavlo Gladkova. Ten ukraiński reżyser i autor dokumentów telewizyjnych od kilku lat mieszka i pracuje w Bydgoszczy. Dla projektu „Jesteśmy tutaj!” sfotografował kilkudziesięciu mieszkańców miasta pochodzących z innych krajów, tworząc „portret” wielonarodowej Bydgoszczy. Wszystko to ma na celu pokazanie wielonarodowościowej strony naszego miasta.

Organizatorem koncertu „Jesteśmy tutaj” jest Forum Obywatele Bydgoszczy.