logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Pobiegnij w 3. PKO Bydgoskim Festiwalu Biegowym
Bieg dla dzieci i młodzieży, a także półmaraton – zapisy ruszają 10 stycznia.


Już 10 stycznia (środa) o godzinie 18:00 ruszają zapisy na największą imprezę biegową w Bydgoszczy – 3. PKO Bydgoski Festiwal Biegowy.

PKO Bydgoski Festiwal Biegowy to największa impreza biegowa w Bydgoszczy, odbywająca się corocznie w maju. Jej głównym celem jest aktywizacja społeczeństwa oraz propagowanie zdrowego i sportowego trybu życia. Dodatkowym celem festiwalu jest integracja środowisk biegowych oraz środowisk rolkarzy z województwa kujawsko-pomorskiego oraz innych województw.

Podczas tegorocznego PKO Bydgoskiego Festiwalu Biegowego odbędą się: rywalizacja biegowa na dystansach 10 km oraz półmaratonu, konkurencje biegowe na krótszych dystansach, biegi dla dzieci i młodzieży, animacje sportowe i zawody rolkarskie. Start wszystkich biegów odbywa się z bieżni Stadionu Zawiszy.

PKO Bydgoski Festiwal Biegowy to przede wszystkim sportowe święto, do uczestnictwa w którym zapraszamy wszystkich biegaczy: amatorów i wyczynowców, a także rodziny razem z dziećmi.

Na Bydgoskim Festiwalu Biegowym mają miejsce również imprezy towarzyszące w tym FoodTruck Festiwal.

Wydarzenie odbędzie się 27 maja 2018, a komplet informacji o Festiwalu znajduje się na stronie: www.PKOBFB.pl

Warto wiedzieć:

  • PKO Bydgoski Festiwal Biegowy odbył się po raz pierwszy w maju 2016 roku i zgromadził ponad 2500 zawodników. W drugiej edycji brało udział już ponad 3000 uczestników, w tym setki dzieci i młodzieży.
  • Festiwal posiada certyfikat Trzech Gwiazdek organizacji European Athletics w ramach europejskiego projektu - „Running for All”.
  • Sponsorem tytularnym PKO Bydgoskiego Festiwalu Biegowego jest od jego pierwszej edycji PKO Bank Polski. Bank realizuje od 2013 roku autorski program „PKO Bank Polski Biegajmy razem” i wspiera największe imprezy biegowe w całej Polsce. Podczas wszystkich tych wydarzeń organizowane są akcje charytatywne „biegnę dla…”, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W ubiegłym roku 819 uczestników 2. PKO Bydgoskiego Festiwalu Biegowego zaangażowało się w akcję charytatywną na rzecz 28-letniej Ewy i 59-letniej Oli. Dzięki temu kobiety otrzymały od Fundacji PKO Banku Polskiego darowiznę na leczenie. Od 2013 roku zostały przeprowadzone 322 takie akcje, w których wzięło udział ponad 124 tys. osób. Od początku istnienia programu Fundacja wsparła 354 beneficjentów kwotą ponad 4,5 mln zł.