logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Pierwszy etap skończony, drugi na starcie
Zakończyła się budowa pierwszego etapu osiedla Platanowy Park. Wkrótce na Leśnym rozpocznie się wznoszenie kolejnych dwóch budynków liczących od 5 do 9 kondygnacji.


W ramach pierwszego etapu budowy nowoczesnego osiedla powstały dwa budynki (5 i 6-kondygnacyjny).  Znajduje się w nich 148 mieszkań. Wcześniej deweloper realizował też dwa inne budynki (etap 0) bliżej ul. Leśnej z 20 mieszkaniami.
Obecnie trwają przygotowania do rozpoczęcia kolejnego, drugiego etapu przedsięwzięcia, na który z końcem ubiegłego roku wydane zostało pozwolenie na budowę. Wzniesione zostaną  dwa budynki liczące od 5 do 9-kondygnacji. W ten sposób na osiedlu przybędzie kolejne 195 mieszkań. Inwestorem jest firma CDI Konsultanci Budowlani wchodząca w skład grupy Immobile. Zakończenie tego etapu planowane jest na koniec 2019 roku.

Warto podkreślić, że wszystkie nowe budynki charakteryzuje spójna,  elegancka architektura. Wpłynęło na to opracowanie przez inwestora spójnej koncepcji uwzględniającej zagospodarowanie całego terenu pomiędzy ulicami Kamienną, Sułkowskiego i Dwernickiego. Liczy on powierzchnie około 10 hektarów. Od strony ul. Kamiennej planowane są budynki biurowo-usługowo oraz handlowe. W całym kompleksie funkcjonować ma blisko 2 tysiące miejsc parkingowych usytuowanych w podziemnych kondygnacjach. Pozwoli to deweloperowi zrealizować rozbudowany projekt aranżacji terenów zielonych. Elementy zieleni i zróżnicowane wysokości terenu mają wewnątrz osiedla wyeliminować konieczność stawiania dodatkowych ogrodzeń.


Ta część miasta staje się coraz bardziej atrakcyjnym miejscem do zamieszkania również dzięki publicznym  inwestycjom. W oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski  w rekreacyjnego charakteru nabrał skwer pomiędzy ulicami Dwernickiego i Sułkowskiego. Przygotowywana do rozbudowy jest ulica Kamienna (w tym roku planowane jest zakończenie prac nad koncepcją). Na działce po południowej stronie ul. Kamiennej na terenie przekazanym przez miasto realizowany będzie natomiast efektowny kampus Akademii Muzycznej (trwają prace projektowe).

Fot. Materiały inwestora