logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Piątek w Bydgoszczy
Piątkowe wydarzenia.


Przypominamy, że podczas ferii uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, funkcjonujących na terenie miasta, będą mogli bezpłatnie korzystać z basenów przyszkolnych oraz lodowiska zlokalizowanego na terenie Szkoły Podstawowej nr 65 przy ul. Duracza. Bezpłatne wejście na baseny i lodowisko możliwe będzie po okazaniu ważnej legitymacji szkolnej, w dni robocze od chwili otwarcia do godz. 14.00.

W Myślęcinku uczniowie od poniedziałku do piątku w godzinach 10-12 mogą korzystać ze stoku za darmo. Promocja obejmuje osoby, które mają nie więcej niż 19 lat i okażą obsłudze przy wyciągu legitymację szkolną. W czasie ferii stok będzie działał codziennie w godzinach 10-21. Kasa i wypożyczalnia sprzętu przy górce funkcjonują do godz. 20. Na ofertę specjalną liczyć mogą również osoby, które ukończyły 65. rok życia oraz rodziny wielodzietne posługujące się Bydgoską Kartą Rodzinną 3+ i Kartą Dużej Rodziny.

W Miejskim Centrum Kultury wystawa malarstwa Natalii Wegner z cyklu „Trzy miejsca” (od 10.00, Galeria Wspólna), dwie szanse na obejrzenie filmu „Toni Erdmann” reż. Maren Ade (15.30, 20.30), a w ramach cyklu „Ferie z kinem Orzeł” animowana produkcja francusko-kanadyjska „Balerina” reż. Éric Summer, Éric Warin (13.00) oraz „Siedem minut po północy” reż. J.A. Bayona (18.30).

Pałac Młodzieży zaprasza na basen – dla wszystkich uczniów do godz. 14.00 wstęp jest bezpłatny – wejścia 15 minut przed pełną godziną. Grupy zorganizowane obowiązuje wcześniejsza rezerwacja. Dziś również zajęcia plastyczne „Zimowe widnokręgi – na styku bieli i szarości” (9.00-10.30, sala 229).

Filharmonia Pomorska na ten wieczór poleca muzykę filmową Nina Roty, czyli koncert w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Pomorskiej pod kierunkiem Jana Walczyńskiego, w repertuarze muzyka z filmów: Ojciec Chrzestny, Romeo i Julia, Biały Szejk, Rzym, La Strada, Miasto kobiet, Osiem i pół, Amarcord (19.00).

W Teatrze Polskim im. Hieronima Konieczki spektakl kameralny „Krew na kocim gardle” (19.00).

Do 15 lutego w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego czynna wystawa malarstwa i rysunku Danuty Nawrockiej „Szelest moich myśli”, a do 15 marca prezentowana będzie wystawa fotografii Piotra Górnego pt. „Ptaki w kadrach zaklęte” (II piętro). Bibliotek informuje również, że dzisiaj w godz. 10.00-14.00 mogą nastąpić dłuższe przerwy w dostępie do Internetu, nie będzie można również zamawiać i wypożyczać książek do domu.

Galeria Miejska bwa zaprasza do Galerii Brda (ul. Dworcowa 94), gdzie do 11 maja czynna będzie wystawa Marty Szymielewicz „To samo, co wczoraj”, a do Galerii Kantorek (ul. Gdańska 3) na prezentowaną do 25 lutego wystawę „Koegzystencja” Karoliny Pikosz. Dziś również kolejne warsztaty dla seniorów z cyklu „Sztuka w samo południe” – temat spotkania: Narodziny ikony. Jak powstały dzieła sztuki będące symbolami bizantyjsko – ruskiego kręgu kulturowego? (12.00, wstęp wolny).

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego zaprasza do Exploseum (ul. Alfreda Nobla), gdzie do 31 marca można zwiedzać drugą edycję popularnej wystawy „Oldtimery – motocykle XX  wieku”. Natomiast w Galerii Sztuki Nowoczesnej (Mennica 8) prezentowana jest wystawa „Czy czas poszukiwań to czas stracony? Janusz Akermann – malarstwo i grafika” – czynna będzie do 26 marca.

W Muzeum Wodociągów – Galeria Wieży Ciśnień wystawa Magdaleny Rucińskiej „Znaki szczególne” (18.00) – ekspozycja prezentowana będzie do 9 lutego br.

Aktualne utrudnienia w ruchu:
- wszystkie utrudnienia TUTAJ.

Bez planowych przerw w dostawie prądu na terenie miasta (podajemy za stroną internetową operatora Enea).

Dzień pochmurny, temperatura plus 1 stopień Celsjusza.