logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Parkingi na Błoniu w budowie
Trwają prace związane z budową nowych parkingów na osiedlu Błonie. Przy ul. 16 Pułku Ułanów Wielkopolskich powstaje kolejnych 18 dodatkowych miejsc postojowych. Inwestycja jest finansowana z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.


Zatoki parkingowe budowane są  obecnie na wysokości ul. Waryńskiego. Zaprojektowano tam 12 stanowisk. Są one lokalizowane w miejscu obecnego pasa zieleni, po zachodniej stronie ulicy. Kierowcy będą parkować tam prostopadle do jezdni.

6 miejsc powstanie też na wysokości skrzyżowania z ul. Koszarową po zachodniej stronie ulicy. Jedno stanowisko dedykowane będzie osobom niepełnosprawnym. Będzie ono szersze, co ułatwi wysiadanie z samochodów. Elementem zadanie jest też przebudowa chodnika biegnącego wzdłuż nowego parkingu.  

Obecnie realizowane są  prace związane z wykonaniem podbudowy oraz ustawieniem krawężników na wysokości ul. Waryńskiego. Wkrótce układane będą nawierzchnie z kostki betonowej. Trwają też przygotowania do podpisania umowy z wykonawcą zadania na wysokości ul. Koszarowej. Obie inwestycje są  finansowana z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.  Ich realizacja nie tylko ułatwi parkowanie mieszkańcom. Poprawi to również płynność ruchu na ważnej ulicy. Koszt obu przedsięwzięć to blisko 170 tysięcy złotych.

Opracowana przez ZDMIKP dokumentacja projektowa pozwala też w kolejnym etapie na dobudowanie następnych parkingów na osiedlu Błonie.

Warto wiedzieć

Przed dwoma laty do użytku oddany został parking na 49 pojazdów znajdujący się w zachodniej części ulicy Waryńskiego. Ta inwestycja finansowana w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski kosztowała 150 tysięcy zł. Na Błoniu szereg miejsc parkingowych zostało zbudowanych również bezpośrednio z budżetu miasta. Kosztem 606 tysięcy zł przebudowana została w 2012 roku  ul. Broniewskiego gdzie wytyczono około 100 miejsc postojowych. Wraz budową ul.  Madalińskiego i pętli autobusowej przy stacji Bydgoszcz Błonie w 2015 roku powstało kolejne 18 miejsc.  

Nowe parkingi na Błoniu:

•    Zrealizowane
- Broniewskiego – 100 miejsc
- Waryńskiego – 49 miejsc
- Madalińskiego – 18 miejsc

•    W realizacji
- 16 Pułku Ułanów Wlkp. – 12 miejsc (prace budowlane)
- 16 Pułku Ułanów Wlkp. – 6 miejsc (umowa z wykonawcą)

•    Planowane
- Waryńskiego/Abrahama -20 miejsc
- 16 Pułku Ułanów Wlkp. - 9 miejsc