logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Park wodny na Kapuściskach. Korzystne oferty. Raport nr 2
Trwa ocena ofert złożonych przez firmy zainteresowane budową parku wodnego na Kapuściskach. Wykonawcy oszacowali koszt prac budowlanych na kwoty od 24,4 do 27,5 mln zł. Wszyscy zadeklarowali 7-letni okres gwarancji.


W ramach inwestycji przy Zespole Szkół Ogólnokształcących na ul. Szarych Szeregów wybudowana zostanie nowa hala, która pomieści między innymi 6-torowy basen o wymiarach 25  na 12,5 metra. Nowy obiekt pomieści też nieckę rekreacyjną o powierzchni  142,3 metrów kwadratowych z atrakcjami (sztuczna rzeka, zatoka sztucznej fali, masaż karku, gejzer, masaż podwodny, masaż perełkowy)  do tego dwie niecki jacuzzi i brodzik dla najmłodszych dzieci o głębokości 30 cm z tak zwanym  grzybkiem wodnym. Na basenie przewidziano też 50-metrową zjeżdżalnią rurową zewnętrzną z wanną hamowną, dwustopniowe trybuny dla widzów na 105 miejsc i siedziska dla zawodników i trenerów (48 miejsc), a także zespół szatniowo-sanitarny i dwie sauny fińskie z natryskami schładzającymi. Na piętrze zlokalizowane będą: sala do fitness, siłownia, przebieralnie, pomieszczenia trenerów i gospodarcze. Zagospodarowany zostanie także teren wokół obiektu. Zaprojektowano też parking wraz z drogami dojazdowymi. W ramach osobnego zadania powstanie niezbędne przyłącze sieci ciepłowniczej, które zleci KPEC. Obiekt przystosowany będzie dla osób niepełnosprawnych (podjazd zewnętrzny, winda wewnętrzna, wyposażenie zespołu szatniowo-sanitarnego).

W przetargu otwarte zostały już oferty złożone przez 3  firmy zainteresowane realizacją zlecenia. Oszacowały one wartość prac budowlanych na kwoty od 24,4 do 27,5 mln zł. Miasto wstępnie rezerwowało na ten cel blisko 30 mln zł.  Uruchomienie inwestycji umożliwiła dobra sytuacja finansowa miasta. Wszystkie podmioty startujące w przetargu zadeklarowały wydłużenie gwarancji do 7 lat. Obecnie trwa weryfikacja złożonych ofert. W ciągu miesiąca planowany jest wybór wykonawcy oraz podpisanie umowy.  
W związku z prowadzoną inwestycją wycinki drzew już się odbyły. W zamian posadzone zostaną nowe drzewa i krzewy.