logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Park Witosa – czekamy na pomysły mieszkańców
Rozpoczęły się konsultacje społeczne dotyczące zagospodarowania centralnej części Parku Witosa. Na pomysły mieszkańców czekamy do końca czerwca.


Ankietę można wypełnić TUTAJ.

O tym, jak będzie wyglądać centralna część parku zadecydują mieszkańcy. Konsultacje społeczne odbędą się miedzy 7 a 30 czerwca 2018 roku i składać się będą z trzech etapów. Pierwszym z nich będzie zbieranie pomysłów od mieszkańców na zagospodarowanie tej części parku (poprzez ankietę elektroniczną i papierową). W czerwcu odbędzie się także spacer badawczy, w czasie którego będzie można zobaczyć teren, który podlega konsultacjom.  Następnie, komisja ekspercka oceni przedstawione propozycje i wybierze cztery pomysły, na które będzie można zagłosować.  W końcowym etapie konsultacji mieszkańcy zdecydują, co ma powstać w centralnej części Parku Witosa.

Warto wiedzieć:
W Parku Ludowym im. Wincentego Witosa trwają zaawansowane prace w ramach I etapu przebudowy.  Mają tu powstać dwie strefy – cześć od Pałacu Młodzieży będzie miała charakter przyrodniczo-edukacyjny, a od ul. Piotrowskiego - rekreacyjno-wypoczynkowy.  Prace zakładają wykorzystanie zastanych walorów Parku, a także uwzględniają szczególną historię tego miejsca i dawne funkcje, które pełnił.