logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Organizacje pozarządowe zapraszają na piknik
Na kolejny, czwarty już Piknik Organizacji Pozarządowych zapraszamy w imieniu ngo-sów w niedzielę, 16 czerwca w godzinach 12:00 do 16:00 na Wyspę Młyńską. W programie m.in. pokazy i prezentacje bydgoskich ngo-sów, warsztaty artystyczne, strefa zabaw dla dzieci i strefa food trucków. Wstęp jest wolny.


Od kilku lat lokalne organizacje pozarządowe prezentują się mieszkańcom Bydgoszczy podczas pikniku na Wyspie Młyńskiej. Każdy, kto chce dołączyć do trzeciego sektora lub dowiedzieć się na czym polega działalność tzw. NGO’sów powinien tego dnia przyjść na Wyspę Młyńską. Piknik będzie dla bydgoszczan nie tylko okazją do miłego i aktywnego spędzenia czasu wolnego ale też szansą na poznanie lokalnych organizacji pozarządowych i ich działalności.


Na mieszkańców, oprócz licznych stoisk wystawienniczych przygotowanych przez bydgoskie organizacje pozarządowe, czekać będą m.in.: występy muzyczne, pokazy tańca czy sztuk walki, animacje dla dzieci. Nie zabraknie również dmuchańców, na których najmłodsi będą mogli spożytkować swoją energię. Dania z różnych zakątków świata zapewnią w strefie gastronomicznej „restauracje na kółkach”. Wydarzenie zwieńczy koncert zespołu Duo Mat Band.