logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Nowe magazyny zapełnią się towarami
Przy ul. Mokrej zakończyła się budowa pierwszej hali Waimea Logistic Park Bydgoszcz. Po uzyskaniu zgody na użytkowanie zaczną z niej korzystać nowi najemcy. Większość powierzchni została już skomercjalizowana.


Na działce o powierzchni 6 hektarów realizowana jest budowa dwóch hal w ramach pierwszego etapu kompleksu logistyczno-produkcyjnego Waimea Logistic Park Bydgoszcz. W najbliższych dniach  zostanie oddana do użytkowania hala SBU (Small Business Units) o powierzchni 9 226 metrów kwadratowych., która oferuje magazyny oraz biura dla mikro i małych przedsiębiorców, dla start-upów, a także dla firm, które dla swej działalności potrzebują mniejszej powierzchni magazynowej. Ponad 60 procent powierzchni w pierwszej hali SBU zostało już wynajęte. Najemcami są takie firmy jak:

 

  • Sutura Med Sp. z o.o. specjalizująca się w kompleksowej współpracy w zakresie dostaw środków i urządzeń do utrzymania higieny i czystości
  • Euro-net Sp. z o.o. lider rynku RTV i AGD w Polsce,
  • SIG Sp. z o.o. lider w obszarze dystrybucji materiałów budowlanych w Polsce
  • Decor-Poland z Bydgoszczy jeden z największych importerów kwiatów sztucznych w Polsce

Inwestor finalizuje obecnie negocjacje na wynajem pozostałej powierzchni w hali SBU. Minimalne moduły magazynowe można wynająć już od ok. 650 mkw. z modułami biurowo-socjalnymi o powierzchni od ok. 60 mkw. Nowoczesne powierzchnie klasy A zapewnią możliwość składowania towarów do wysokości 10 metrów netto. Inwestorem jest spółka należąca do Grupy Kapitałowej Waimea Holding S.A.