logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Nowe boisko na Miedzyniu otwarte
Pełnowymiarowe boisko ze sztuczną murawą na stadionie bydgoskiej Gwiazdy zostało wczoraj (10 października) oficjalnie otwarte. Był gigantyczny tort i pierwsze piłkarskie próby na nowej murawie.


a sportowa Gwiazdy, na którą dzisiaj składają się: główne, pełnowymiarowe boisko trawiaste, dwa treningowe boczne i „orlik” ze sztuczną nawierzchnią, została powiększona o nowoczesny, pełnowymiarowy obiekt piłkarski – z nawierzchnią złożoną z mat amortyzujących (zapobiegającym urazom stawów), ogrodzeniem z piłkochwytami. Zainstalowano także nowoczesne oświetlenie ledowe.  

Nowe boisko o wymiarach 115x52 m  powstało  pomiędzy centrum handlowym, a istniejącym boiskiem z bieżnią. Na nawierzchni budowlańcy ułożyli sztuczną trawę. Inwestycja kosztowała ponad 3 mln zł.  

 - To duża inwestycja, która znacznie rozwinie klubową infrastrukturę i przede wszystkim będzie mieć przełożenie na szkolenie młodzieży. Dzięki sztucznej nawierzchni i oświetleniu, z boiska będzie można korzystać przez cały rok. Do tej pory, w okresach jesienno-zimowych i wczesną wiosną, gdy dni są stosunkowo krótkie, musieliśmy rezygnować z treningów w tygodniu dla niektórych drużyn i zmieniać grafik. Tej jesieni takiego problemu już nie będzie. Z boiska będziemy mogli korzystać do późnych godzin wieczornych - mówi Robert Sikorski, Prezes Gwiazdy Bydgoszcz.

 

W uroczystym otwarciu boiska udział wzięli młodzi zawodnicy wraz z rodzicami, trenerzy, prezes Klubu Robert Sikorski i prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.  

Warto wiedzieć: 

Klub Sportowy Gwiazda Bydgoszcz został założony w  1920 roku. Pierwsze boisko piłkarskie pomiędzy Nakielska i Kanałem Bydgoskim powstało w latach 1927-1929. Następnie tereny sportowe wzbogacano o dodatkową infrastrukturę m.in. kolejne boiska treningowe, do siatkówki, hale sportową. Na nabrzeżu Kanału Bydgoskiego obok stadionu funkcjonuje też marina. 

Sekcja piłkarska klubu ma pełną drabinkę szkoleniową, od kategorii skrzata do juniora.

W rozgrywkach KPZPN uczestniczy 14 drużyn:

- 1 drużyna seniorów - B klasa (zgłoszona do rozgrywek w tym sezonie)

- 1 drużyna  juniorów starszych - I liga wojewódzka

- 1 drużyna juniorów młodszych - II liga wojewódzka

- 3 drużyny trampkarzy 

- 3 drużyny młodzików

- 4 drużyny orlika

- 1 drużyna żaka 

Ponadto trenują:

- 1 drużyna żaka

- 3 drużyny skrzata

W sumie, w rozgrywkach bierze udział 222 zawodników (dzieci i młodzieży) + 28 seniorów, a trenuje w sumie 327 zawodników.