logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Nowa sala sportowa przy Elektroniku w budowie
Trwa ostatni etap prac przy budowie nowej pełnowymiarowej hali sportowej przy Zespole Szkół Elektronicznych na Skrzetusku. Budynek zyskuje nową elewację, a w środku prowadzone są prace wykończeniowe.


Rozbudowa Zespołu Szkół Elektronicznych rozpoczęła się latem ubiegłego roku. Powstała ona od strony ul. Wyczółkowskiego i sąsiaduje z budynkiem internatu. Obiekt o wymiarach 43 x 23 m pomieści  boiska wielofunkcyjne: do piłki ręcznej (jako główne), koszykówki (dwa treningowe) i siatkówki (główne i dwa treningowe). W środku będzie także trybuna na 250 miejsc oraz siłownia, sala fitness, szatnie, pokoje dla nauczycieli i sędziów.


 
Do tej pory wykonano wszystkie prace konstrukcyjne, dużą część prac przy stolarce okiennej i instalacjach wewnętrznych. Obecnie realizowane są roboty wykończeniowe wewnątrz obiektu (tynki, płytki, parapety itp.). Na zewnątrz prowadzone są jeszcze ostatnie prace przy elewacji oraz obróbkach blacharskich. Zakończenie prac i odbiory planowane są jesienią. Inwestycja wraz z niezbędnymi pracami dodatkowymi kosztuje ponad 15 mln zł.  

Istniejąca sala gimnastyczna przylegająca do budynku głównego było bardzo mała i lekcje wychowania fizycznego można było prowadzić w niej tylko dla jednej klasy. Po wybudowaniu nowego budynku jednocześnie w komfortowych warunkach będą mogły ćwiczyć co najmniej trzy duże grupy uczniów.  
Od 4 lat uczniowie mogą korzystać z nowoczesnych wielofunkcyjnych boisk z bezpieczną poliuretanową nawierzchnią. Ich budowa kosztowała ponad 630 tysięcy złotych. Znajdują się one w centralnej części szkolnych terenów. Wcześniej do ćwiczeń na świeżym powietrzu służył asfaltowy plac.

Warto wiedzieć

Technikum Elektroniczne w Bydgoszczy jest uznawane za jedną z najlepszych szkół tego typu w Polsce. Szkoła w ostatnich latach zajmowała najwyższe lokaty w rankingach szkół ponadgimnazjalnych (m.in. 1. Miejsce w 2017 roku  i 2. pozycja w 2018 roku i 10. pozycja w 2019 roku w Rankingu Fundacji Edukacyjnej Perspektywy).