logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Nowa kostka na Księżycowej
Do finiszu zbliżają się prace przy przebudowie ul. Księżycowej na Wilczaku. Inwestycja finansowana jest w ramach programu Inicjatyw lokalnych 25/75, wspólnie przez mieszkańców i miasto. Jej koszt to blisko pół miliona złotych.


Budowa ulicy Księżycowej obejmuje wykonanie pieszojezdni z kostki betonowej o powierzchni 1300 metrów kwadratowych. W pierwszej kolejności powstała nowa kanalizacja deszczowa. Teraz trwają już roboty związane z wykonywaniem nawierzchni. Na pieszojezdni układana jest kostka betonowa.  W ramach zadania zaplanowano również wykonanie 10 miejsc parkingowych wzdłuż boiska. Inwestycja służyć będzie nie tylko przede wszystkim mieszkańcom ulicy Księżycowej. Ułatwi również dojście do pobliskiej szkoły i Parku Księżycowego. Wartość inwestycji to 455 tysięcy złotych.
Program inicjatyw lokalnych polega na współdziałaniu mieszkańców oraz miasta. Stowarzyszenia bydgoszczan, którym uda się zebrać część środków na realizację inwestycji na poziomie 25 procent, mogą liczyć na realizację inwestycji w bieżącym roku budżetowym. W ten sposób osiedlowe ulice, o niewielkim znaczeniu dla komunikacji mogą szybciej zyskać  nowe nawierzchnie lub zostać wyposażone w dodatkową infrastrukturę np. chodniki i miejsca postojowe.

Warto podkreślić, że do tej pory zrealizowano wszystkie zadania zgłoszone przez mieszkańców, które spełniały wymogi formalne. Członkami stowarzyszeń mogą być wyłącznie osoby prywatne – wynika to wprost z ustawy.

Zadzwoń, napisz lub przyjdź!
Wszystkie osoby zainteresowane skorzystaniem z programu zapraszamy do kontaktu z Zespołem ds. inicjatyw lokalnych:
- tel.  52 58 58 721 lub końcówka 329
- mail: inicjatywylokalne@um.bydgoszcz.pl
- adres: ul. Grudziądzka 9-15, budynek A, II piętro, pok. 201