logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Niskie bezrobocie – w Bydgoszczy jedynie 4, 0 %!
Na koniec lutego br., szacunkowa stopa bezrobocia w Bydgoszczy wyniosła 4, 0 proc. To o jeden punkt procentowy mniej niż rok temu o tej samej porze. Dobre wskaźniki dla Bydgoszczy utrzymują się niezmiennie od kilku miesięcy.


W maju zeszłego roku bezrobocie wyniosło 4, 4 proc. – i było to rekordowo niskie bezrobocie od 1999 roku, czyli od czasu powstania powiatów. Okazało się, że może być jeszcze niższe – pod koniec roku stopa bezrobocia wyniosła 4, 0 proc. i na takim poziomie utrzymuje się do dzisiaj.

W porównaniu do zeszłego roku (luty) to o jeden punkt procentowy mniej, a w porównaniu do lutego 2016 roku – aż o 1, 7 proc. mniej.

Według szacunków Powiatowego Urzędu Pracy liczba bezrobotnych bydgoszczan wynosi obecnie 6 tys. 741, o 1 tys. 618 osób mniej niż w lutym zeszłego roku.

Bydgoszcz dobrze wypada także na tle całego regionu, w którym stopa bezrobocia wynosi 10, 2 proc.

Cały czas przybywa w Bydgoszczy miejsc pracy, sprzyjają temu nowe przedsięwzięcia lokowane w naszym mieście oraz rozwój istniejących firm. W ubiegłym roku na terenie miasta zrealizowano szereg inwestycji związanych z branżą logistyczną. Obecnie trwa budowa kilku nowoczesnych biurowców. Niezmiennie dużym zainteresowanie cieszą się tereny Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Powstają tam biura i magazyny firm Trans-Expert, Investor oraz Konek. Część przedsiębiorstw rozbudowuje  również istniejące  hale.

Bezrobocie w liczbach:

Stopa bezrobocia w Bydgoszczy - 4,0 %
Stopa bezrobocia w województwie kujawsko-pomorskim – 10,2 %
Stopa bezrobocia w Polsce – 6,8 %