logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Niezwykli artyści – warsztaty dla seniorów w bwa
W ramach cyklu „Sztuka w samo południe”, Galeria Miejska bwa zaprasza na warsztaty dla seniorów. Tym razem spotkanie poświęcone będzie niezwykłym artystom z nurtu tzw. art. brut. Wstęp wolny.


„Sztuka w samo południe” to cykl spotkań poświęconych sztuce i szeroko rozumianej kulturze, adresowanych do osób w wieku 60+. W ramach spotkań Galeria Miejska bwa proponuje dyskusje o sztuce współczesnej oraz działania twórcze, które rozwijają procesy poznawcze, doskonaląc sprawność manualną poprzez poznawanie różnych technik i form plastycznych.

Najbliższe spotkanie z seniorami poświęcone będzie artystom niezwykłym, którzy udowadniają, iż pierwiastek kreatora może pojawić się w każdym z nas. Ekspresja, naiwność, szczerość i niepowtarzalność wypowiedzi, to cechy charakteryzujące artystów art brut. To sztuka z głębi duszy, być może ze snów czy też z głębokich pokładów podświadomości.

Spotkanie poprowadzi Artur Owczarczak, montażysta i realizator tv, absolwent kierunku Montaż filmowy na Wydziale Reżyserii Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Członek prestiżowego Polskiego Stowarzyszenia Montażystów. Pracownik Galerii Miejskiej bwa w Bydgoszczy

Zapisy:artur.owczarczak@galeriabwa.bydgoszcz.pl tel. 52 339 30 50

Sztuka w samo południe: 11.05.2018 godz. 12.00ul. Gdańska 20, wstęp wolny.