logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Mural z królem Kazimierzem – konkurs rozstrzygnięty
Konkurs na projekt muralu z królem Kazimierzem Wielkim w roli głównej został rozstrzygnięty. Zwycięski projekt ozdobi ścianę budynku przy ul. Jagiellońskiej 36.


Uczestnicy konkursu mieli za zadanie zaprojektowanie muralu, którego tematyka będzie ściśle związana z bydgoską legendą „O Kazimierzu Wielkim i pięknej Bydgoszczy”. To legenda sięgająca czasów, gdy nad brzegiem Brdy stał gotycki, murowany zamek. Opowiada o spotkaniu króla Kazimierza Wielkiego z łuczniczką Bydgoszczą.

Do konkursu zgłosiło się dziesięć podmiotów, przedstawiając łącznie 15 prac. W poniedziałek 11 września odbyło się posiedzenie komisji konkursowej, która jednomyślnie wskazała na projekt pt. „Kazimierz” pana Bartosza Bujanowskiego z Bydgoszczy. Mural zostanie zrealizowany na ścianie szczytowej budynku przy ul. Jagiellońskiej 36.

Zgodnie z regulaminem konkursu, mural powinien zawierać sens legendy, ale we własnej, oryginalnej interpretacji artysty i przedstawiać ciekawą historię. Kompozycję muralu należało także wpisać w kontekst architektoniczny z wykorzystaniem istniejących elementów architektury.

Realizacja muralu nastąpi najpóźniej do 7 października.