logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Młodzi bydgoscy tancerze z czterema medalami na mistrzostwach Europy

To prawdziwy sukces bydgoskich tancerzy - reprezentanci bydgoskiego Studia Tańca Up2 Exellence zdobyli cztery medale - dwa srebrne i dwa brązowe na Mistrzostwach Europy IDO w Bremerhaven.

W mistrzostwach International Dance Organization w Bremerhaven wystąpiło w sumie niemal 2 tys. 700 tancerzy w przedziałach wiekowych od pięciu do 18 lat oraz dorośli artyści powyżej 31 roku życia.

Z bydgoskiego studia tańca Up2Exellence na zawody do Niemiec przyjechało 104 tancerzy.
W kategorii dzieci do 11 roku życia (formacje) grupa Wolf Kids uplasowała się na trzecim miejscu. Brązowy medal zdobył także Dawin Nowak w kategorii solo chłopców do lat 11.

Z kolei grupa juniorska Wolf Junior uplasowała się najwyżej spośród całej reprezentacji Polski, zajmując drugie miejsce i zdobywając srebrny medal oraz wicemistrzostwo Europy.
Srebro wywalczyły także duety electric boogie do lat 11: Kajetan Kaźmierczak oraz Sawin Nowak zajęli drugie miejsce.

Warto wiedzieć:
Studio Tańca Up To Excellence (U2E) działa od marca 2012r, jednak tancerze i wychowankowie studia tańczą ze sobą już od wielu lat i mają na koncie liczne osiągnięcia w Polsce i za granicą. Biorą udział w zawodach ogólnopolskich, międzynarodowych, pokazach i event’ach, ale przede wszystkim wspólnie trenują, by rozwijać swoje umiejętności.
U2E  jest szkołą opartą głównie o różne style  hip-hop’u, używającą technik: house, dancehall, locking, pop ping oraz korzystając z elementów odrębnych styli tanecznych takich jak krump czy break dance,