logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Miasto przygotowuje się do świąt
Iluminacje świetlne, karuzela wiedeńska, choinka, błyszcząca karoca z reniferami, a także ruchome obrazy świetlne na Starym Rynku i dekoracje słupów oświetleniowych – na tegoroczne święta Bożego Narodzenia Bydgoszcz wyglądać będzie magicznie.


Ozdabianie ulic, skwerów i latarni na tegoroczne święta Bożego Narodzenia już się rozpoczęło. Pierwsze ozdoby pojawiły się na latarniach na ulicy Gdańskiej. Na początku grudnia rozpocznie się także montaż świetlnych aniołów przy ulicy Mostowej. Most zostanie dodatkowo udekorowany stylizowanymi żarówkami w trzech rzędach po każdej stronie oraz pojawią się stylizowane bramy, które zaproszą nas do wejścia w świat jarmarku świątecznego. Pojawi się także karuzela wiedeńska. Osoby przybyłe w rejon Starego Miasta wita magiczna Gracja składająca się w całej swojej postaci z mieniących się światełek. Z kolei na budynku magistratu w godzinach popołudniowych pojawiać się będą ruchome obrazy wyświetlane przez projektory. Podobne funkcjonować będą przy ulicy Parkowej, na bocznej ścianie Hotelu pod Orłem.

W tym roku, ze względu na przebudowę płyty Starego Rynku choinka stanie na Placu Teatralnym. Przyozdobiona świetlnymi gwiazdami w kolorystyce świątecznej i tysiącem światełek będzie wspaniałą ozdobą Placu oraz Miasta. Oprócz tego, w okolicy Starego Rynku ustawione zostaną inne świetlne ozdoby w postaci dżentelmenów, prezentów i bram. Choinka stanie na Placu już 1 grudnia. Oficjalne zapalenie światełek zaplanowane jest na 6 grudnia - wraz z dziećmi lampki na miejskim drzewku zapali prezydent Rafał Bruski.

Na Wyspie Młyńskiej zamontowana ma być świetlna fontanna. Świąteczne ozdoby pojawią się też na latarniach przy ul. Focha, Wełnianym Rynku, Dworcowej, Wyspie Młyńskiej, moście Królowej Jadwigi. Wymieniona zostanie iluminacja na ul. Długiej. W tym roku będą to świetlne sznury z elementami bydgoskimi w postaci spichrzy.

Udekorowane zostaną także drzewa na ulicy Gdańskiej. W okolicy Ronda Jagiellonów pojawią się sanie z reniferami. Dekoracja w postaci magicznego kwiatu pojawi się na Wyspie Św. Barbary.

Całościowy koszt ozdób świątecznych to blisko 410 tysięcy złotych.