logo miasta - trzy kolorowe spichrze

ME U21: Serbowie są już w Bydgoszczy
Zgodnie z planem, czyli w środowe późne popołudnie (14.06), młodzieżowa reprezentacja Serbii dotarła do Bydgoszczy. Na stadionie Zawiszy im. Zdzisława Krzyszkowiaka rozegra trzy mecze fazy grupowej UEFA EURO U21 Polska 2017.


Nasze miasto będzie bazą dla drużyny z Bałkanów. W Bydgoszczy powitał ich prezydent Rafał Bruski. – Wasz kraj jest nam bliski, ponieważ spośród reprezentacji, które zagrają w Bydgoszczy, tylko z Serbią łączy nas miasto partnerskie. Jest nim Kragujevac, z którym współpracujemy od lat na różnych płaszczyznach. Bydgoszcz i jej mieszkańcy są bardzo otwarci i wierzymy, że poczujecie się tu jak w domu. Życzę, abyście ostatni mecz tego turnieju zagrali w Krakowie, a rywalem w walce o trofeum była reprezentacja Polski – powiedział Rafał Bruski.

Za ciepłe powitanie podziękował w imieniu całej drużyny selekcjoner Nenad Lalatovic, prosząc o wsparcie na stadionie. – Bardzo ważna jest dla mnie atmosfera w zespole, którą budują nie tylko sami zawodnicy, ale i warunki, w jakich mieszkamy i trenujemy. Wierzę, że kibice, mieszkańcy Bydgoszczy będą naszym 12. zawodnikiem i pomogą nam wyjść z jednej z najtrudniejszych grup. Chcielibyśmy dotrzeć co najmniej do półfinałów – zaznaczył szkoleniowiec.

Jednocześnie podkreślił, że dla niego ten turniej ma również inny, bardzo osobisty wymiar. – Moja nieżyjąca już babcia była Żydówką polskiego pochodzenia, urodziła się w Warszawie i zginęła podczas wojny w obozie koncentracyjnym. Mam nadzieję, że ten mój osobisty związek z Polską będzie swego rodzaju dodatkowym wsparciem i motywacją dla mnie, jak i całego zespołu – wyjaśnił.

Związki z Polską ma także serbski bramkarz, Vanja Milinkovic-Savic, który występował w Lechii Gdańsk, a ostatnio przeszedł do włoskiego Turynu. – Chętnie dzielę się z kolegami swoimi doświadczeniami, spostrzeżeniami i muszę przyznać, że jestem całkiem niezłym przewodnikiem po Polsce. Cieszę się, że mogę być tu po raz drugi – przyznał golkiper.

W czwartkowe przedpołudnie Serbowie zaplanowali otwarty trening – początek o godz. 10.00. Obowiązują na niego bezpłatne wejściówki – rozdawane będą przed wejściem na boisko boczne Zawiszy. Po zajęciach kibice będą mogli zrobić pamiątkowe zdjęcia z piłkarzami czy zdobyć autografy.