logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Lista wydarzeń




Zapraszamy do zapoznania się z listą wydarzeń, którą zebrało Bydgoskie Centrum Informacji.


Piątek, 21 kwietnia

ANIMOCJE - festiwal filmów animowanych - Różne lokalizacje :: Film
15:00 Cywilizacja i kultura starożytnej Mezopotamii - Galeria Sztuki Nowoczesnej (Czerwony Spichrz) - MOB :: Wykład
15:00 VII Bydgoski Festiwal Podróżnicy - Akademicka Przestrzeń Kulturalna :: Turystyka
16:00 Mr. Gaga, reż. Tomer Heymann - Kino Orzeł :: Film
17:00 Spotkanie z Andrzejem Kruszewiczem - ornitologiem i podróżnikiem - Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury :: Wykład
18:00 Janusz Raptus Waściński – piosenka autorska - Światłownia :: Koncert
18:00 Otwarcie - Synteza Sztuk 2017 - Galeria Miejska bwa :: Wystawy
18:00 Wernisaż: Adama Papke akwarele zebrane tu i tam - Wieża Ciśnień - Muzeum Wodociągów :: Wystawy
18:00 Wielka Sztuka Renesansu i Baroku: Galeria Uffizi 3D - Kino Orzeł :: Film
19:00 Kabaret Oko - Dom Jubileuszowy
19:00 Muzyka z nowego świata - Filharmonia Pomorska :: Koncert
19:00 Żony stanu, dziwki rewolucji a może i uczone białogłowy - Teatr Polski :: Spektakl
20:00 Uczeń, reż. Kirill Serebrennikov - Kino Orzeł :: Film
21:00 Alameda Duo - Mózg :: Koncert
21:00 Miro Kepinski Piano Solo i PinkyLoops - Eljazz :: Koncert
22:00 Maraton filmowy ENEMEF: Noc Grozy - Multikino :: Film

Sobota, 22 kwietnia

IX Standardy w Pediatrii - Hotel Słoneczny Młyn :: Konferencja
ANIMOCJE - festiwal filmów animowanych - Różne lokalizacje :: Film
09:00 Rajd rowerowy po Ziemi Chełmińskiej - start: Toruńska 101 :: Turystyka
10:30 62. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski – eliminacje wojewódzkie - Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury
10:30 XII Ogólnopolski Turystyczny Wyścig Kajakowy Brda 2017 - start: Przystań Wodna UKS Kopernik :: Turystyka
11:00 Akcja Żonkile - Park Club
11:00 ROWER mój przyjaciel - teren Parku Rekreacji Sportowej
11:00 Synteza sztuk okiem, uchem, ręką dziecka - Galeria Miejska bwa :: Dla dzieci
12:00 Dzień Wolnej Sztuki - Galeria Miejska bwa :: Wystawy
12:00 Dzień Wolnej Sztuki - Galeria Sztuki Nowoczesnej (Czerwony Spichrz) - MOB :: Wystawy
12:00 Spektakl - Nasz kosmos i warsztaty Serce dla marzeń - Miejskie Centrum Kultury :: Dla dzieci
12:00 VII Bydgoski Festiwal Podróżnicy - Akademicka Przestrzeń Kulturalna :: Turystyka
13:00 RunBudlex for Women - Skwer nad Kanałem Bydgoskim ? Nakielska/Wrocławska (Start/Meta) :: Sport
14:00 Dzień Ziemi w ZOO - ZOO
16:00 Pchła Szachrajka - Teatr Polski :: Spektakl
17:00 Damian Borowicz in memoriam - Sala Koncertowa AMUZ im. prof. R. Sucheckiego :: Koncert
18:00 Bluesowe Szlaki - koncert zespołu GREEN GRASS - Światłownia :: Koncert
18:55 Transmisja z Metropolitan Opera: Eugeniusz Oniegin - Multikino :: Film
20:00 Envio Fight Night 17 - Hala Artego Arena :: Sport
20:00 Flamenco - Eljazz :: Koncert
21:00 ParampampamTrio - Mózg :: Koncert

Niedziela, 23 kwietnia


ANIMOCJE - festiwal filmów animowanych - Różne lokalizacje :: Film
09:30 Poranek Rodzinny: Koszyki na pikniki - Barka "Lemara" :: Dla dzieci
10:00 70 Rajd Młodego Turysty: Ostromecko - start: Galeria BFM :: Turystyka
11:00 FryMARK bydgoski - Kamienica 12
11:00 Pchła Szachrajka - Teatr Polski :: Spektakl
11:00 Urodziny mistrza Leona - 165 rocznica urodzin Leona Wyczółkowskiego - Dom Leona Wyczółkowskiego-Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego :: Wystawy
11:00 Warsztaty fotografii otworkowej - Muzeum Fotografii
11:00 Wiosenne inspiracje - event dla kobiet - Hotel Brda
12:00 Szewczyk Dratewka - Kinoteatr Adria :: Spektakl
12:00 Akademia Dzieciom – Koncert w lesie - Zespół Pałacowo Parkowy Ostromecko :: Dla dzieci
12:00 Bydgoski Bieg Urodzinowy - Wyspa Młyńska :: Sport
13:00 Trzy małe świnki - Auchan Bydgoszcz :: Dla dzieci
15:00 Koszykówka: Astoria Bydgoszcz - ACK UTH Rosa Radom - Hala Artego Arena :: Sport
15:00 Trzy małe świnki - Auchan Bydgoszcz :: Dla dzieci
16:00 Łotewskie perły w Pałacu - Zespół Pałacowo Parkowy Ostromecko :: Koncert
17:00 Artystyczne jubileusze - Filharmonia Pomorska :: Koncert
17:00 Artyści w Bohemie: Grzegorz Turnau - Hotel Bohema
17:00 Trzy małe świnki - Auchan Bydgoszcz :: Dla dzieci
19:00 Koszykówka kobiet: Artego Bydgoszcz - CCC Polkowice - Hala Artego Arena :: Sport

Poniedziałek, 24 kwietnia

XIV Kongres PSZW - Hotel City :: Konferencja
ANIMOCJE - festiwal filmów animowanych - Różne lokalizacje :: Film
09:30 Wokół Paula Ladewiga i jego Katechizmu biblioteki - Biblioteka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego :: Konferencja
16:00 Madame Butterfly - Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury :: Wykład
18:00 Koncert Kameralny - Akademia Muzyczna przy ul. Gdańskiej 20 :: Koncert
18:00 Warsztaty teatralne z Dawidem Kartaszewiczem - Zatoka
19:00 Edyta Geppert - recital - Filharmonia Pomorska :: Koncert

Wtorek, 25 kwietnia

XIV Kongres PSZW - Hotel City :: Konferencja
ANIMOCJE - festiwal filmów animowanych - Różne lokalizacje :: Film
09:00 Wokół Paula Ladewiga i jego Katechizmu biblioteki - Biblioteka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego :: Konferencja
10:00 GIM - eXtreme Geocaching Route 2017 - LPKiW Myślęcinek
10:00 Międzynarodowe Targi Kooperacyjne Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego INNOFORM - Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze :: Targi
10:30 The BSS Tour: Polska – centrum usług IT dla Europy - Hotel Holiday Inn :: Konferencja
16:00 Gala Samorządowego Konkursu Nastolatków Ośmiu Wspaniałych - Sala koncertowa Akademii Muzycznej, ul. Gdańska 20
16:00 Kocham Włochy - 20-lecie istnienia Towarzystwa Polsko - Włoskiego w Bydgoszczy - Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego
18:00 Warsztaty teatralne z Dawidem Kartaszewiczem - Zatoka
18:00 Wernisaż mozaiki ceramicznej - Drzewo Życia - Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury :: Wystawy
19:00 CCLXXVI Bydgoski Wtorek Muzyczny - Sala Koncertowa AMUZ im. prof. R. Sucheckiego :: Koncert

Środa, 26 kwietnia

ANIMOCJE - festiwal filmów animowanych - Różne lokalizacje :: Film
08:30 Opracowanie budżetu projektowego, zasady konstruowania, kwalifikowalność wydatków - Urząd Miasta Bydgoszczy, Sala im. Łochowskiego
10:00 Międzynarodowe Targi Kooperacyjne Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego INNOFORM - Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze :: Targi
10:00 Posiedzenie Wojewódzkiej Rady Programowej Ochotniczych Hufców Pracy - Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki
11:00 Uroczystość upamiętnienia dr. Leszka Jana Malinowskiego - Biblioteka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego
17:00 Środowe Czytanie i Działanie w Szaflandii - Kamienica 12 :: Dla dzieci
18:00 Bydgoska Akademia Sztuki - Galeria Miejska bwa :: Wykład
18:00 Medyczna Środa: Kot domowy - miłe zwierzątko, czy groźny potwór - Collegium Medicum im. L. Rydygiera :: Wykład
18:00 Warsztaty teatralne z Dawidem Kartaszewiczem - Zatoka
19:00 Koncert Kompozytorski - Sala Koncertowa AMUZ im. prof. R. Sucheckiego :: Koncert
20:30 JAM SESSION - Eljazz :: Koncert

Czwartek, 27 kwietnia


Filmowy świat dziecka - Cinema City :: Dla dzieci
ANIMOCJE - festiwal filmów animowanych - Różne lokalizacje :: Film
10:00 Międzynarodowe Targi Kooperacyjne Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego INNOFORM - Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze :: Targi
11:00 NATURA I KULTURA - antydepresyjne warsztaty G. Pleszyńskiego - Zespół Pałacowo Parkowy Ostromecko
17:00 Wieczór autorski z Bartłomiejem Siwcem - Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury :: Wykład
18:00 Warsztaty teatralne z Dawidem Kartaszewiczem - Zatoka
19:00 Collor Settings - wernisaż wystawy Stefana Parucha - Galeria Wspólna :: Wystawy
19:00 Komuna Paryska - Teatr Polski :: Spektakl
19:00 Retransmisja - Hedda Gabler - Multikino :: Film
19:00 Spotkanie autorskie z Magdaleną Knedler przy kawie - Kamienica 12
19:30 Ladies Night - Cinema City :: Film
20:00 Abelard Giza - Ludzie trzymajcie kapelusze - Kinoteatr Adria
21:00 Tupot Poetycki 13 SLAM i spotkanie z Ewą Poniznik - Mózg

Piątek, 28 kwietnia

18:00 Kino Hoffman: Ada to nie wypada reż. Konrad Tom - Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury :: Film
19:00 Komuna Paryska - Teatr Polski :: Spektakl
19:00 Z cyklu Mahler i jego czas - Filharmonia Pomorska :: Koncert