logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Letnia Scena Impro – zobacz spektakle z całego kraju
6 lipca rozpoczyna się Letnia Scena Impro, czyli przegląd spektakli teatrów impro z całego kraju. To cykl komediowych spektakli improwizowanych, które odbywać się będą w specjalnie zaaranżowanej plenerowej przestrzeni przy Miejskim Centrum Kultury


Na pierwszy ogień pójdzie Toruńska Grupa Improwizacyjna „Teraz” (3 lipca) Formacja powstała w grudniu 2012 roku. Przez paręnaście miesięcy działalności zdążyli poznać się naprawdę dobrze i przez ten czas szlifowali warsztat improwizatorski, ćwicząc się zarówno w krótkich, jak i w długich formach impro. Nauczyli się słuchać, patrzeć, mówić, chodzić, gestykulować i wyrażać emocje. Następnie nadludzkim wysiłkiem zdołali opanować sztukę wykonywania tych wszystkich czynności jednocześnie.

Z kolei 10 lipca wystąpi dobrze znany bydgoszczanom teatr wymyWammy. W skład grupy wchodzą Katarzyna Chmara, Alicja Dobrowolna, Jagoda Ptaszyńska i Agnieszka Szałkowska. Uwielbiają tworzyć spektakle na oczach widza, bez scenariusza. Dziewczyny są cudownie różne, ale razem tworzą cuda.

Na kolejny spektakl zaprosi nas formacja Arnold Improv (17 lipca). Aktorzy inspirują się piosenkami, których tytuły zbierają od publiczności. A więc wszystko się może zdarzyć. Ich spektakle powstają na żywo, bez scenariusza. Tworzone przez nich na scenie światy i postaci przenikają się wzajemnie, aby po chwili doprowadzić samych improwizatorów do wyborów, których nigdy jeszcze nie podejmowali.

Na scenie przy MCK-u bawić się będziemy przy The Fraltons – improvised silent western. W skład grupy wchodzi czwórka francuskich przyjaciół: Morgan Mansouri, Cédric Marschal, Gael Perry i Dan Seyfried. Pochodzący z Dalekiego Wschodu I Dalekiego Zachodu Francji spotkali się kilka lat temu za granicą i postanowili stworzyć pokaz podobny do nich: oniemiały, hałaśliwi, z okularami i brodami.

Zainspirowani słynnymi bandytami z komiksu „Lucky Luke”, Fraltony są improwizowaną wersją francuskich gangu Daltonów.
Na zakończenie Letniej Sceny Impro zobaczymy grupę irga. Spektakl w pełni improwizowany, tworzony na scenie, nie grany nigdy wcześniej i nigdy później.
Przedstawia historię ludzi, których połączyło jedno miejsce. Ale to publiczność je wybierzecie, a aktorzy przeniosą się tam w trakcie spektaklu.

Letnia Scena Impro, parking przy MCK-u, ul. Marcinkowskiego, zawsze godz. 20.00. Wstęp wolny.
3 lipca – Teraz
10 lipca – wymyWammy
17 lipca – Arnold Improv
24 lipca – The Fraltons
31 lipca – Irga