logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Kujawsko-Pomorskie świętuje w weekend
Koncert Muzyki Filmowej „Wyspa Kina” oraz koncert upamiętniający wizytę papieża Jana Pawła II w Bydgoszczy - to wszystko czeka nas w ramach obchodów Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego.


W piątek, 7 czerwca w Filharmonii Pomorskiej odbędzie się koncert upamiętniający 20. rocznicę wizyty Jana Pawła II w Bydgoszczy. Program wypełnią dzieła wybitnych polskich kompozytorów: Henryka Wieniawskiego, Henryka Mikołaja Góreckiego i Wojciecha Kilara. Całość poprowadzi dobrze znany bydgoskim melomanom dyrygent Marek Pijarowski.

Na zakończenie prawdziwa gratka dla fanów muzyki filmowej -  koncert „Wyspa Kina”. Na Wyspie Młyńskiej zabrzmi najpiękniejsza muzyka filmowa związana z Kujawami i Pomorzem. Będzie w czym wybierać, bo przez ostatnie sto lat w regionie powstało co najmniej kilkadziesiąt popularnych filmów i seriali.Na koncercie „Wyspa Kina” wystąpią znani artyści: Maria Sadowska, Filip Lato, Monika Kuszyńska, Piotr Zioła, Reni Jusis, Marek Dyjak, Bovska i Marcelina. Wokaliści wykonają najpiękniejsze utwory do filmów, które powstały w regionie, bądź były zrealizowane przez pochodzących z Kujaw i Pomorza twórców. Upamiętniona zostanie też jedna z największych przedwojennych gwiazd, Helena Grossówna. W tym roku mija 115 lat od narodzin i 25 lat od śmierci aktorki.


Więcej szczegółów na www.kujawsko-pomorskie.pl