logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Kuglarskie sztuczki w Ostromecku
Pałac w Ostromecku zaprasza na Letnią Akademię Sztuki Cyrkowej. W sobotę 15 lipca przed publicznością zaprezentuje się mim Mieczysław Giedrojć, a także sztukmistrz Mateusz Kiełtyka.


Wakacyjny cykl Letniej Akademii Sztuki Cyrkowej to propozycja Zespołu Pałacowo-Parkowego w Ostromecku dla młodszych i starszych miłośników klaunów, mimów, akrobacji i sztuczek. Tym razem wystąpią Mieczysław Giedrojć  i Mateusz Kiełtyka, którzy zaprezentują swój autorski repertuar.

Ten pierwszy to ceniony aktor, mim, klaun i monodramista. Absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie, współpracował z wieloma teatrami, występując w przedstawieniach według F. Kafki, J. Webstera, S. I. Witkiewicza, A. Czechowa, F. Dostojewskiego i M. Gogola. Od ponad 30 lat dzieli się swoim doświadczeniem teatralnym. W 1995 roku, założył w Bydgoszczy Teatr Małych Form, który do dzisiaj prowadzi.

Z kolei Mateusz Kiełtyka to artysta sztuki cyrkowej z dziesięcioletnim stażem, pasjonat teatru ruchu. Trzykrotny stypendysta i laureat nagrody Prezydenta Bydgoszczy. Autor m.in. monodramu "Nie-pokój", spektaklu rodzinnego "Podróż Małego Księcia" oraz etiudy nowocyrkowej "Enigmatic". Założyciel Mimezis Art – grupy artystów do zadań specjalnych.

Letnia Akademia Sztuki Cyrkowej - 15.07.2017, sobota, godz. 12.00, tarasy Pałacu Starego, wstęp wolny.