logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Koszykarki dały popis i są w półfinale!

Były emocje, walka o każdą piłkę, determinacja, a w finale łzy radości. W piątym, decydującym pojedynku koszykarki Artego Bydgoszcz pokonały w Toruniu miejscową Energę i zagrają w półfinale Basket Ligi Kobiet.

Cały ćwierćfinał Artego kontra Energa był niezwykle zacięty. W fazie play-off gra toczy się do trzech zwycięstw. Najpierw rozegrany został dwumecz w Toruniu, z którego bydgoszczanki wywiozły cenny remis. Kolejne dwa spotkania w bydgoskiej Artego Arenie nie przyniosły rozstrzygnięcia – w pierwszym jednym punktem lepsze okazały się miejscowe (61:60), drugi mecz zakończył się zdecydowanym zwycięstwem „Katarzynek” (65:55). W tej sytuacji o wszystkim decydował piąty pojedynek.

Środowe spotkanie (29.03) w Arenie Toruń lepiej rozpoczęły bydgoszczanki. W pierwszej kwarcie prowadziły już 12:6, ale ostatecznie ten fragment meczu przegrały dwoma punktami (21:23). W drugiej kwarcie walka była wyrównania, natomiast po przerwie do głosu doszły podopieczne Algridasa Paulauskasa. Szczególnie bezwzględna wobec rywalek była Darxia Morris. Kiedy po trzeciej kwarcie, wygranej przez torunianki 27:16, niektórzy kibice uznali mecz za rozstrzygnięty (było już 67:54), koszykarki znad Brdy postawiły wszystko na jedną kartę i sprawdzone sposoby, czyli dogrywanie pod kosz do obu Amerykanek. Ostatecznie to właśnie Bernice Mosby (27 pkt.) i Denesha Stallworth (28) zdobyły najwięcej punktów dla Artego i wraz z Jamajką Mauritą Reid (17) mocno przyczyniły się do ostatecznego zwycięstwa bydgoszczanek.

Na odpoczynek podopieczne Tomasza Herkta nie mają zbyt wiele czasu. Już w nadchodzący weekend zaplanowano mecze półfinałowe. Ich przeciwniczkami będą koszykarki z Krakowa. Pierwsze dwa mecze pod Wawelem.

Półfinały BLK:

Wisła Can-Pack Kraków (2. miejsce po rundzie zasadniczej) – Artego Bydgoszcz (6. miejsce)

Mecz 1 – sobota, 1 kwietnia, godz. 18.00, hala TS Wisła przy ul. Reymonta 22 w Krakowie
Mecz 2 – niedziela, 2 kwietnia, godz. 18.00, hala TS Wisła przy ul. Reymonta 22 w Krakowie
Mecz 3 – sobota, 8 kwietnia, godzina jeszcze nie ustalona, Artego Arena przy ul. Toruńskiej 59 w Bydgoszczy
Ewentualny mecz 4 – niedziela, 9 kwietnia, godzina jeszcze nie ustalona, Artego Arena przy ul. Toruńskiej 59 w Bydgoszczy

Ewentualny mecz 5 – środa, 12 kwietnia, godz. 18.00, hala TS Wisła przy ul. Reymonta 22 w Krakowie

W drugiej półfinałowej parze zmierzą się KS Ślęza Wrocław i CCC Polkowice – pierwsze dwa spotkania we Wrocławiu.