logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Koszykarki Artego wywalczyły Puchar Polski!

Wielki sukces bydgoskiej koszykówki. Zespół Artego zwyciężył w rozgrywanym w Gdyni finałowym turnieju Pucharu Polski.

Nasz klub po raz pierwszy w historii sięgnął po to trofeum. W pierwszym meczu Artego pokonało 93:80 Ślęzę Wrocław. W półfinale bydgoszczanki poradziły sobie (wygrana 77:68) z CCC Polkowice. W niedzielę rozegrany został mecz finałowy. Podopieczne Tomasza Herkta zmierzyły się w nim z Wisłą Can-Pack Kraków. Nasze koszykarki pewnie zwyciężyły 77:53 i mogły świętować swój triumf. Najlepszą zawodniczką finału wybrano Julie McBride.

Warto wiedzieć:
Puchar Polski jest kolejnym sukcesem bydgoskiego klubu.  Artego na swoim koncie ma już m.in. dwa srebrne i dwa brązowe medale Drużynowych Mistrzostw Polski.