logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Kolejne zmiany na Wrocławskiej
Ulica Wrocławska zupełnie zmienia oblicze. Trwają prace nad rewitalizacją budynku dawnego teatru rewiowego i wznoszenie nowej zabudowy mieszkaniowej. Rozpoczęła się także rozbudowa hotelu.


W hotelu „Park”, zgodnie z projektem, planowane jest wykonanie nadbudowy nad zapleczem restauracyjnym. Poza tym inwestor zaplanował rozbudowę części przylegającej bezpośrednio do ul. Wrocławskiej oraz zmianę sposobu użytkowania hali wystawowej na pokoje hotelowe.

Dużą inwestycję po sąsiedzku prowadzi też  firma Red Co. Na działce przeznaczonej pod budownictwo mieszkaniowe położonej po południowej stronie śluzy stawia dwa eleganckie budynki liczące 8 kondygnacji, w tym 2 podziemne, gdzie zaparkują pojazdy. W pierwszym budynku zaplanowano 65, a w drugim 42 mieszkania. W obrębie założenia powstanie plac zabaw. Budynki wyróżniać będą przede wszystkim nowoczesne elewacją z dużymi balkonami i tarasami.  Zdominują je materiały przypominające cegłę, szkło oraz tynki w odcieniach bieli i szarości. Mniejszy budynek od strony zachodniej  będzie zwężać się w kierunku parku. Obecnie wykonana jest już piąta kondygnacja. Budynek od strony Wrocławskiej powstaje  natomiast na planie litery „L”. Wstępne zakończenie całej inwestycji planowane jest na 2020 rok.

Po północnej stronie śluzy rewitalizowany jest natomiast dawny teatr rewiowy, któremu przywrócona zostanie funkcja obiektu kulturalnego. W roku 2016 duża część prac była finansowana dzięki miejskiej dotacji konserwatorskiej. W tym roku również ta inwestycja otrzyma miejskie wsparcie. Pozwoli ona prowadzić dalsze prace przy elewacjach - frontowej i bocznej. Koszt tego zadania szacowany jest na 178 tysięcy złotych. Właściciel do dalszych prac planuje wykorzystać również środki unijne przeznaczone na rewitalizację miasta. Gminny Program Rewitalizacji przyjęty przez Bydgoszcz umożliwi złożenie wniosku o środki na realizację działań kulturalnych, a także wyposażenie techniczne, ogrzewanie, oświetlenie i wyposażenie sceny teatralnej.

Warto wiedzieć

Wcześniej z budżetu miasta w tej części osiedli Okole i Wilczak wykonany został remont ul. Wrocławskiej, rozbudowano monitoring, powstał duży plac zabaw i zrewitalizowano część parku nad Starym Kanałem Bydgoskim (w kierunku ronda Grunwaldzkiego). Rozpoczyna się też budowa drogi rowerowej wzdłuż ul. Grunwaldzkiej. W najbliższych miesiącach powstanie natomiast  projekt niezbędny do wykonania nowych umocnień brzegów Starego Kanału Bydgoskiego pomiędzy śluzami przy ul. Wrocławskiej i Czarnej Drodze.

Fot. Materiały inwestorów