logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Kolejna szkoła z estetyczną elewacją
Kończą się prace przy termomodernizacji Szkoły Podstawowej nr 66 na fordońskim osiedlu Przylesie. To kolejna placówka, która przechodzi kompleksową modernizację. Koszt tego zadania wynosi ponad 10 milionów złotych.


Budynek mieści się przy skrzyżowaniu ulic generała Augusta Fieldorfa Nila i Łochowskiego. Składa się z trzech segmentów: budynku głównego, hali sportowej oraz kuchni-stołówki. Wejście zlokalizowane jest od strony ul. gen. Augusta Fieldorfa Nila. Główna część budynku liczy trzy kondygnacje. Cała powierzchnia zabudowy szkoły to blisko 4 tysiące metrów kwadratowych.

W ramach termomodernizacji zostały wykonane prace przy ociepleniu ścian, wymieniona została stolarka okienna i drzwiowa zewnętrzna. Obecnie kończą się prace przy izolacjach oraz remont instalacji elektrycznej i sanitarnych. Na dachu zamontowana zostanie także instalacja fotowoltaiczna. Wytworzona energia elektryczna zostanie wykorzystywana na potrzeby budynku. Dzięki termomodernizacji budynek zyska estetyczną elewację w białej kolorystyce. Zakończenie wszystkich prac planowane jest pod koniec sierpnia bieżącego roku.

Na inwestycje związane z termomodernizacją szkół oraz innych budynków użyteczności publicznej pozyskaliśmy dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego (środki na zwiększenie efektywności energetycznej w ramach ZIT). Na ten cel wydamy ponad 100 mln złotych. Łącznie termomodernizacja obejmie 27 budynków, w tym 25 placówek oświatowych.

Termomodernizacja w liczbach
- Łączny koszt projektu – 102 mln zł
- Poziom dofinansowanie 60 mln zł
- Liczba budynków – 27