logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Jeszcze jedna hala pod dachem
Trwają prace przy budowie nowej hali z częścią biurową firmy „Konek PSN”. Rozwój firmy ułatwiają fundusze europejskie.


Inwestycja realizowana jest na działce liczącej blisko 2700 metrów kwadratowych na styku ulic Paciorkiewicza i Blumwego. Powstaje tam hala usługowo - magazynowa z częścią administracyjno – socjalną.  Gotowa jest konstrukcja obiektu. Obecnie rozpoczynają się roboty wewnątrz m.in. przy instalacjach oraz przy elewacji. Powierzchnia użytkowa dwuczęściowego obiektu to około 1200 metrów kwadratowych.  
Firma „Konek PSN” działa od ponad 20 lat na polskim i europejskim rynku narzędziowym. Wyspecjalizowała się w branży budowy form wtryskowych do przetwórstwa tworzyw sztucznych oraz narzędzi specjalnych.  Warto dodać, że rozwój firmy ułatwiają fundusze europejskie. Spółka realizowała m.in. duży projekt związany z wdrożeniem nowoczesnej technologii czyszczenia i regeneracji form do przetwórstwa tworzyw sztucznych współfinansowany z  Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Warto wiedzieć
Inwestycja przylega  do ulic ulicy Blumwego i Milcherta przebudowanych przez BPPT w 2014 roku. W tym roku spółka zaplanowała w tej części parku kolejną inwestycję poprawiającą komunikację – budowę ronda które połączy ulice Raczkowskiego i Dziatkiewicza.