logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Jedno Miasto Trzy Kultury 2018
Wspólnie ze Stowarzyszeniem Miłośników Starego Fordonu zapraszamy w najbliższy weekend (15-16 września) na trzecią edycję wydarzenia kulturalnego "Jedno Miasto Trzy Kultury. Stary Fordon 2018" Tym razem program podzielono na dwa dni. Zaplanowano wycieczki, prelekcje, wystawy i prezentację filmu o historii Fordonu, który powstał we współpracy z miastem.


W sobotę rusza wycieczka „Fordoński przemysł. Od powstania do upadku 1884-2015” która rozpoczyna się o godzinie 13.00. Miejsce zbiórki to parking przy rejon KFC na ul. Fordońskiej.
Od godziny 15 otwarta będzie synagoga, w której prezentowane  będą  wystawy fotograficzne: „Fordoński przemysł” oraz „Ludzie Niepodległej- z prywatnego archiwum burmistrza Fordonu Wacława Wawrzyniaka” oraz  wystawy stałe „Relikty fordońskich cmentarzy” i „Dokumenty firmy Dawid Oser Fordon”
O godzinie 16 również w synagodze odbędzie się prelekcja „Symbolika macew. Żydowska sztuka sepulkralna od XIX wieku do okresu międzywojennego”.

Niedziela również ma obfitować w sporo wydarzeń. W godzinach od 11.00 do 14.00 odbędzie się wycieczka pt. „Niepodległość dla wszystkich. Fordon w latach 1920-1939” Początek na Rynku w Starym Fordonie.
W godzinach od 13 do 19 w  synagodze  prezentowane będą wystawy fotograficzne. O godzinie 16 odbędzie się premiera filmu „Fordon. Tajemnice historii”, który powstał we współpracy z miastem. Organizatorzy zadbali również o pokazy innych filmów dokumentalnych, występy oraz koncerty. Więcej informacji znajduje się na profilu społecznościowym Stowarzyszenia Miłośników Starego Fordonu https://www.facebook.com/stowarzyszeniemilosnikowstaregofordonu/