logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Inwestycje zmieniają Brdyujście
Zakończyła się budowa nowych trybun i hangaru na łodzie w Brdyujściu. Dzięki tej inwestycji wiosna w komfortowych warunkach będzie można obserwować zmagania kajakarzy i wioślarzy. Inwestycja kosztowała blisko 4 mln zł. W tej części miasta realizowane będą też inne zadania.


Nowy hangar na łodzie wraz z estetyczną trybuną powstał w miejscu rozebranych, zniszczonych trybun sąsiadujących z wieżą sędziowską. Wejścia stanowi 7 bram rolowanych zaprojektowanych od strony placu znajdującego się bezpośrednio przed budynkiem.
Hangar przeznaczony jest  do przechowywania sprzętu pływającego oraz urządzeń technicznych. Na dachu obiektu zamontowano natomiast trybuny. Znajduje się na nich łącznie ponad 300 miejsc siedzących. Trybuny zostały zaprojektowane w sposób umożliwiający komfortową widoczność z każdego miejsca na widowni. Są one też zadaszone. Wraz z budową nowego obiektu dobudowano też nowe schody, a plac pomiędzy nabrzeżem i hangarem wyremontowano.  Inwestycja kosztowała blisko 4 mln zł. Dzięki niej w komfortowych warunkach będzie można oglądać zmagania wioślarzy na Torze Regatowym.

W poprzednich latach zrealizowano też inne zadania poprawiające infrastrukturę Toru Regatowego m.in. przebudowano wieżę sędziowską i  poszerzono akwen mety co poprawiło parametry toru. Z kolei ze środków  unijnych pozyskanych przez RZGW zrewitalizowana została zabytkowa śluza i przyległy do niej teren. Wytyczono tam również trasę dla turystów.

Trwają też przygotowania do kolejnej inwestycji przy tym akwenie. Kończą się prace nad  dokumentacja niezbędna do przebudowy nabrzeża w rejonie nowego hangaru i wieży sędziowskiej. Jego elementem ma być też slip umożliwiający wodowanie łodzi. Trwa kompletowanie decyzji i pozwoleń. Jeszcze w tym roku planowane jest ogłoszenie przetargu na prace budowlane i rozpoczęcie  robót. Główne prace na Torze Regatowym są planowane zawsze na okres jesienno-zimowym. Dzięki temu w sezonie na obiekcie mogą odbywać się treningi i zawody.

Oprócz inwestycji związanych z Torem Regatowym w najbliższych miesiącach budowane będzie nowe boisko przy Szkole Podstawowej nr 43 przy ul. Łowickiej. W ubiegłym roku udało się oddać do użytku rozbudowaną ulicę Inflancką, dzięki czemu dojazd do kilku  firm  odbywa się bezpośrednio od strony ul. Fordońskiej.

Dzięki miejskim inwestycjom Brdyujście  staje się też atrakcyjnym terenem do zamieszkania. U zbiegu ulic Łowickiej i Witebskiej firma Sky Home Deweloper wznosi zespół dwóch budynków wielorodzinnych. W trzykondygnacyjnych budynkach znajdzie się ponad 100 mieszkań.  Oba budynki będą wyposażone w  garaże podziemne oraz windy.

Wizualizacja: Materiał inwestora