logo miasta - trzy kolorowe spichrze

I Liceum z nowoczesną halą – budowa trwa
Trwa budowa nowej hali sportowej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Bydgoszczy. Nowoczesny obiekt będzie gotowy jesienią przyszłego roku. Inwestycja kosztuje blisko 11 mln zł.


Prace budowlane przy nowej sali rozpoczęły się latem zeszłego roku. Wymagały wcześniejszych rozbiórek obiektów gospodarczych oraz starej sali, która nie spełniała już nowych standardów.

Gotowe są już wszystkie ściany żelbetowe podpiwniczenia hali sportowej  wraz z słupami podpierającymi strop. Wykonano także posadzki na gruncie wraz z izolacjami i drenażem opaskowym wokół całego podpiwniczenia.

Obecnie trwają roboty związane z wykonywaniem izolacji termicznej ścian piwnicznych wraz z zasypywaniem ścian zewnętrznych. Zabetonowano także część stropu żelbetowego  nad piwnicą. Trwają także roboty zbrojarskie i ciesielskie przy szalowaniu i zbrojeniu pozostałej części stropu nad piwnicą wraz z trybunami. 

Wykonawca zakończył już budowę ław fundamentowych łącznika wraz z posadzkami na gruncie. Obecnie trwają roboty związane z murowaniem ścian parteru łącznika ze szkołą.

W nowej hali znajdzie się boisko o powierzchni ok. 700 m ², trybuna na ponad 120 widzów, siłownie i inne pomieszczenia do ćwiczeń. Obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Projekt uwzględnia sąsiedztwo zabytkowych kamienic, tak by hala pasowały do otoczenia. Na elewacji zastosowane zostaną panele o chropowatej fakturze oraz tynk w kolorze ceglastym. W sali znajdzie się boisko o wymiarach około 19 na 36 metrów.

Więcej projektów

W najbliższym czasie w Bydgoszczy powstaną jeszcze trzy obiekty o podobnej funkcji.  Nowa hala sportowa powstaje też  przy Zespole Szkół Elektronicznych (ul. Karłowicza). Więcej informacji o zaawansowaniu tej inwestycji znajduje się w tekście „Elektronik z nową pracownią”. Poza tym trwają przygotowania do budowy hali sportowej z funkcją rehabilitacyjną i termomodernizacją istniejącego budynku przy Zespole Szkół nr  14 (ul. Kcyńska 49). O tej inwestycji pisaliśmy w materiale „Przyjazna szkoła z nową halą na Górzyskowie”.