logo miasta - trzy kolorowe spichrze

"Historie bydgoskie" wracają na deski Teatru Polskiego
Spektakl „Historie Bydgoskie” będzie można zobaczyć w Teatrze Polskim pod koniec września. W przedstawieniu wyreżyserowanym przez Pawła Łysaka aktorzy mierzą się z historią naszego miasta.


Skąd wzięła się w Bydgoszczy Łuczniczka? Co dla miasta zrobił Kazimierz Wielki? Jaka słynna śpiewaczka pochodzi z naszego miasta? Na te, a także na inne pytania będą starać się odpowiedzieć aktorzy bydgoskiego teatru podczas cyklu spektakli pt. „Historie Bydgoskie”.  

Przedstawienie wyreżyserowane przez Pawła Łysaka, obecnego dyrektora Teatru Powszechnego w warszawie i byłego dyrektora bydgoskiej sceny, będzie można zobaczyć 28, 29 i 30 września. W tych dniach będzie można obejrzeć następujące części spektaklu: MASZYNA PING, ALBRECHT, KAZIMIERZ WIELKI, KOBIETY WYKLĘTE, ŚMIERĆ MÓZGU, CZYLI DUPA TO NIE WSZYSTKO, ŁOWCA RENIFERÓW, ŁUCZNICZKA.

Historie Bydgoskie, reżyseria Paweł Łysak, Scenografia: Ewa Machnio
Występują: Mieczysław Franaszek, Alicja Mozga, Roland Nowak, Jakub Ulewicz, Małgorzata Trofimiuk, Małgorzata Witkowska, Jerzy Pożarowski, Marcin Zawodziński.

Spektakl będzie można zobaczyć 28,29,30 września. Informacje o biletach na www.teatrpolski.pl