logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Festyn ekologiczny na Wyspie Młyńskiej
Bańkowe show, pokazy zumby, fotobudka, występy artystyczne, konkursy i wiele innych atrakcji czeka najmłodszych już 12 maja (sobota) na festynie ekologicznym. Dodatkowo, każdy kto przyniesie posegregowane śmieci będzie mógł wymienić je na rośliny.


„Segregujesz odpady – Zyskujesz” pod takim hasłem odbędzie się kolejny już festyn ekologiczny zorganizowany przez Miasto Bydgoszcz.

Atrakcje dla najmłodszych i nie tylko
Podczas festynu odbędą się animacje dla dzieci, warsztaty, gry i zabawy o charakterze ekologicznym, dzięki którym uczestnicy imprezy poprzez rozrywkę przyswoją cenną wiedzę dotyczącą ekologii, segregacji odpadów oraz dbania o nasze środowisko. Dowiedzą się jak i dlaczego segregować śmieci, ile „żyją” śmieci, co się dzieje w sortowni odpadów i czym jest recykling. Ponadto na scenie pojawią się lokalni wykonawcy, wystąpią tancerze oraz zespoły muzyczne, swoje umiejętności zaprezentują młodzi Artyści z Młodzieżowego Domu Kultury nr 1, Przedszkola Niepublicznego Tęcza oraz Przedszkola Niepublicznego Ludzikowo. Natomiast młodzież ze Szkoły Branżowej zaprezentuje spektakl o tym „Jak Bydguś się troszczył o czystość Bydgoszczy”. Bohaterów bajki będzie można spotkać w tym dniu na Wyspie Młyńskiej. Ponadto w programie ekologiczny program animacyjny, pokaz energetycznej zumby, wielkie bańkowe show oraz koncert zespołu „Ekonutki”, podczas którego poszukiwać będziemy muzyki w naturze. Atrakcją festynu będą także liczne gry i konkursy o tematyce ekologicznej, oryginalne dmuchańce, fotobudka serwująca zdjęcia na pamiątkę, ekologiczna krowa do dojenia oraz wiele innych niespodzianek.

Warsztaty kreatywne z wykorzystaniem surowców wtórnych
Podczas trwania festynu odbędą się warsztaty podczas których będzie okazja, aby zrobić swój własny instrument, ozdobić torbę ekologiczną czy też wyczarować kolorową biżuterię. Można wrócić do domu z pamiątkową monetą, własnoręcznie wykonanym lizakiem czy ekologicznym mydłem.

Strefa dziecka
W specjalnie przygotowanej strefie podczas trwania festynu kolorowi animatorzy będą umilać czas organizując zabawy i konkursy. Dodatkowo będzie można pomalować buzię, wykręcić wesołego zwierzaka z balonów, pobawić się wielkimi bańkami mydlanymi i zjeść pyszną watę cukrową. Dzieci będą mogły wykazać się na dmuchanej zjeżdżalni, pokonać niesamowity dmuchany tor przeszkód, wydoić ekologiczną krowę czy sprawdzić swoją celność w grze w mega darta.

Pokaz wykorzystania surowców wtórnych
Zaproszeni goście opowiedzą o tworzeniu mebli z palet oraz pokażą jak wykonać meble z butelek plastikowych. Przez cały czas trwania festynu będzie można zobaczyć wystawę „Drugie życie śmieci”, w której m. in. pokażemy jak wykorzystać stare opony, palety czy też płyty CD.

Punkt wymiany odpadów
Na terenie Wyspy Młyńskiej czynny będzie punkt wymiany odpadów, gdzie każdy będzie mógł wymienić posegregowane śmieci na talon na roślinę. W czasie trwania akcji za przyniesione odpady wydawane będą talony wg następującego przelicznika:

Talon o wartości 2 zł za każde:

  • 20 sztuk butelek plastikowych
  • 20 sztuk puszek  metalowych od napojów
  • 10 sztuk opakowań szklanych
  • 5 kg makulatury
  • 20 sztuk baterii
  • 2 sztuki drobnego sprzętu elektronicznego

Dwa talony po 2 zł za każdą 1 szt. dużego sprzętu elektronicznego.
Talony będzie można wymieniać na rośliny już na festynie.

Przynieś nakrętki i wygraj rower miejski
Osoby, które przyniosą tego dnia minimum 1 kilogram nakrętek, będą mogły wziąć udział w losowaniu nagród. Do wygrania jest rower miejski oraz kosz piknikowy. Wszystkie zebrane nakrętki zostaną przekazane na cel charytatywny.

Festyn odbędzie się 12 maja (sobota) i trwać będzie od godziny 12:00 - 18:00 na Wyspie Młyńskiej.