logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Festiwal Prapremier – ruszyła sprzedaż biletów
11 najlepszych spektakli z całego kraju, w tym przedstawienia dla dzieci, teatr tańca i spektakl przygotowany przez Instytut Grotowskiego - 13 października w Teatrze Polskim w Bydgoszczy rozpoczyna się Festiwal Prapremier. Ruszyła już sprzedaż biletów.


Festiwal rozpocznie się w piątek 13 października spektaklem „Herosi transformacji. Nacjopolis” przygotowany wspólnie przez warszawskie Teatr Syrena i grupę Pożar w Burdelu.

Na deskach bydgoskiego teatru widzowie zobaczą także m. in. „ Kopciuszka” w reżyserii Anny Smolar z Narodowego Starego Teatru w Krakowie,, „Wściekłość” Elfride Jelinek w reżyserii Mai Kleczewskiej (Teatr Powszechny z Warszawie), a także „Wesele” w reżyserii Jana Klaty (Narodowy Teatr Stary w Krakowie). Na Bydgoskie Prapremiery zaproszono także Teatr Tańca Caro ze spektaklem „Archipelag” czy artystów z kieleckiego teatru ze spektaklem „Harper”.

Nie zabraknie też spektaklu dla najmłodszych widzów – Nowy teatr z Warszawy zaprezentuje „Elementarz” na podstawie kultowego wydania autorstwa Mariana Falskiego w reżyserii jednego z najlepszych  i najciekawszych reżyserów polskich – Michała Zadary.

Bilety na pojedyncze spektakle kosztują od 20 do 100 zł – mimo, iż w tym roku Teatr Polski nie prowadzi sprzedaży karnetów na całość imprezy, oferowane są następujące zniżki: 10 % rabatu przy zakupie biletów na minimum 5 spektakli i 25 %  rabatu przy zakupie biletów na 10 wydarzeń.

Bilet ulgowy przysługuje (na podstawie ważnej legitymacji): emerytom i rencistom, studentom, uczniom.

Bilety można kupić w kasie Teatru Polskiego  (czynna od poniedziałku do piątku 14.00-19.00 oraz w weekendy trzy godziny przed spektaklem), a także przez Internet TUTAJ.

Szczegółowy program festiwali na stronie WWW.festiwalprapremier.pl

Fot. "Wesele", reż. Jan Klata, fot. M. Hueckel (materiały promocyjne TPB)