logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Estetyczna elewacja na Zdunach
Zakończył się remont wiekowej kamienicy przy ul. Zduny 5. Budynek prezentuje się teraz równie dobrze co wcześniej odrestaurowane domy. W ubiegłym roku w stosunku do tego obiektu nadzór budowlany wydał nakaz przeprowadzenia prac.


Budynek liczy 2-kondygnacje. Został wzniesiony w 1905 roku. Pełni funkcję mieszkalną.  Teraz zdobi przestrzeń   elewacją  utrzymana w biało-beżowych barwach.  W przypadku tej kamienicy w ubiegłym roku nakaz przeprowadzenia prac wydał nadzór budowlany.

Warto wiedzieć
W przypadku budynków znajdujących się w nieodpowiednim stanie technicznym, a także budynków mogących zagrażać życiu lub zdrowiu ludzi, które przy tym powodują swoim wyglądem oszpecenie otoczenia Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wydaje decyzje nakazowe z art. 66 ust. 1 pkt 4 Prawa budowlanego nakazujące usunięcie stwierdzonych nieprawidłowości m.in. wypełnienie pęknięć i ubytków tynków na elewacjach, naprawę elementów dekoracyjnych znajdujących się na fasadach budynków, a także pomalowanie elewacji. W Bydgoszczy w ciągu ostatnich 3 lat, kiedy to zaczęto stosować to rozwiązanie, wszczętych zostało 130 postępowań w stosunku do właścicieli nieruchomości zaburzających estetykę .