logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Dzień spędzili w Bydgoszczy, bo ich szkoły ucierpiały w czasie nawałnicy
Grupa 85 uczniów klas drugich i trzecich szkół podstawowych z Nakła nad Notecią i Potulic, wtorek (12.09) spędziła w bydgoskim Myślęcinku. W ten sposób pomagamy sąsiednim gminom, które ucierpiały podczas sierpniowych nawałnic. Dzieci z Nakła nad Notecią oraz Potulic rok szkolny rozpoczną z opóźnieniem, bo żywioł uszkodził budynki szkolne.


Dzień pełen atrakcji, w ramach współpracy międzygminnej, zorganizowało i sfinansowało miasto Bydgoszcz oraz Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz. Uczniów z Nakła nad Notecią i Potulic w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku przywitał prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski oraz prezes LPKiW „Myslęcinek” Marcin Heymann i dyrektor Biura Stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz Łukasza Krupa.

Dzieci pod okiem przewodnika zwiedziły bydgoskie Zoo, skorzystały z atrakcji Zaginionego Świata i Parku Rozrywki. Był również czas na wspólny obiad, który po całodziennych harcach smakował wyjątkowo dobrze. Miło spędzony dzień przypominać gościom będą upominki od miasta Bydgoszcz i Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku.

Przypomnijmy, że miasto Bydgoszcz, jako inicjator powołania Stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz, zaproponowało pomoc gminom dotkniętym żywiołem natychmiast  po przejściu sierpniowych nawałnic. Decyzją prezydenta Rafała Bruskiego, miasto i bydgoskie spółki miejskie przekazały kwotę 400.000 zł wsparcia dla poszkodowanych gmin. O podziale środków zdecydował Zarząd Stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz podczas posiedzenia pod koniec sierpnia.