logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Dyskusyjny Klub Filmowy „Niespodzianka" zaprasza do Fordonu
Sprawdź jakie filmy można będzie obejrzeć w marcu w ramach DKF Niespodzianka.


W związku z termomodernizacją Pałacu Młodzieży seanse filmowe w ramach DKF „Niespodzianka” od stycznia odbywać się będą w nowoczesnej auli Szkoły Podstawowej nr 9 w Fordonie przy ul. T. Bora-Komorowskiego 2.

Warto spędzić czwartkowe wieczory oglądając wyjątkowe filmy, które wybrali dla nas organizatorzy Klubu Filmowego Niespodzianka. W ostatni czwartek lutego na ekranie film Niemiłość w reżyserii Andrieja Zwiagincewa. Jest to obraz konfliktu między dążącymi do rozstania małżonkami i rodziny, w której brakuje miłości. Film został nominowany do Złotego Globu oraz jest kandydatem do Oscara w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny.

W marcu, na ekranie będziemy mogli zobaczyć:
•    1 marca (czwartek) o godzinie 19:00 – Jeszcze nie koniec w reżyserii Xaviera Legranda. „Jeszcze nie koniec” to poruszający portret rozpadu rodziny i lęku. Doskonałą kreację w roli Antoine’a stworzył Denis Menochet.
•    8 marca (czwartek) o godzinie 19:00 – Dzikie róże w reżyserii Anny Jadowskiej. Dzikie róże to kolejny, po Teraz ja, Z miłości i Trzech kobietach film Anny Jadowskiej, reżyserki koncentrującej się na temacie roli i pozycji kobiety we współczesnym polskim społeczeństwie.
•    15 marca (czwartek) o godzinie 19:00 - Kryptonim HHhH w reżyserii Cedrica Jimeneza. Twórcy filmu z jednej strony tworzą portret nazisty, a z drugiej ukazują działania członków ruchu oporu i tragizm wojny. W rolach głównych m.in. Jason Clarke, Rosamund Pike i Mia Wasikowska.
•    22 marca (czwartek) o godzinie 19:00 - Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem, w reżyserii Janusa Metza. Chłodny, opanowany i skuteczny – jest ulubieńcem publiczności. Nikt jednak nie wie o dramacie rozgrywającym się poza kortem: niespełna 24-letni tenisista jest fizycznym i psychicznym wrakiem, wyniszczonym przez mordercze treningi, które rujnują także jego życie prywatne. Jaką cenę może mieć sukces?

Bilet normalny: 8 zł
Bilet ulgowy (młodzież ponadgimnazjalna, studenci, emeryci): 5 zł
Karnet normalny: 24 zł
Karnet ulgowy (młodzież ponadgimnazjalna, studenci, emeryci): 15 zł

Organizatorem wydarzenia jest Pałac Młodzieży w Bydgoszczy, a partnerem Szkoła Podstawowa nr 9 w Bydgoszczy.
Więcej informacji pod numerem telefonu: 52 371 26 56.
Bilety można nabyć na pół godziny przed seansem w Szkole Podstawowej nr 9 przy ulicy T. Bora-Komorowskiego 2.

Warto wiedzieć:
•    Pałac Młodzieży obecnie poddawany jest termomodernizacji. Jest to największa inwestycja związana z kompleksowym dociepleniem i remontem obiektu. Łącznie realizujemy z wykorzystaniem środków unijnych zadania w 25 placówkach (przy 27 budynkach). Szacowany koszt tego kompleksowego przedsięwzięcia to ponad 100 mln zł. Dzięki nim znacznie ograniczymy zużycie energii w miejskich budynkach, zmodernizujemy szereg instalacji, a ważne budynki zyskają estetyczny wygląd. Pozyskane przez Bydgoszcz dofinansowanie to aż 60 mln zł.