logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Dla najmłodszych melomanów
Filharmonia Pomorska zaprasza najmłodszych mieszkańców na koncerty w ramach cyklów „Akademia Wiolimisia” i „Od brzuszka do uszka maluszka”. Artyści pokazują, że klasyczna muzyka wcale nie musi być poważna.


W niedzielę 15 października artyści Filharmonii Pomorskiej zapraszają na koncert „Misiowe tonalne przedpołudnie” w ramach cyklu Akademia Wiolimisia. To koncert dla przedszkolaków (3-6) lat, przeplatany pogadankami o muzyce, zagadkami, dzięki czemu dzieci biorą czynny udział w wydarzeniu. Koncert poprowadzi Dorota Borowicz.

To nie jedyny koncert dla dzieci w tę niedzielę. O godz. 12.30 odbędzie się już 92 koncert w ramach cyklu „Od brzuszka do uszka maluszka”. Przeznaczony jest dla najmłodszych melomanów, którzy nie ukończyli jeszcze drugiego roku życia. W kameralnej atmosferze, muzycy wprowadzą maluchy w świat dźwięków – całość poprowadzi Katarzyna Szewczyk, a grać na instrumentach będą Marek Przywarty (klawesyn, fortepian),Michał Litwa ( wiolonczela) i Magdalena Sikorska (flet). Przed dziećmi wystąpią także sopranistka Lucyna Białas.

Bilety do kupienia w kasie Filharmonii Pomorskiej lub na WWW.bilety24.pl