logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Czwartek w Bydgoszczy
W czwartek…


Wszystkie wakacyjne propozycje znaleźć można w naszej specjalnej zakładce TUTAJ. A ponadto…

W Miejskim Centrum Kultury wystawa malarstwa Małgorzaty Gorzelewskiej-Namioty „Wycinki” (od 10.00, Galeria Wspólna), w kinie Orzeł „Valerian i Miasto Tysiąca planet” reż. Luc Besson  (16.00 – dubbing, 18.30 – napisy) oraz „Logan: Wolverine” reż. James Mangold (21.00), a w ramach Letniej Sceny Impro na parkingu MCK tym razem Teraz+Blender, czyli bydgoski impro układanki (20.00, wstęp wolny).

Pałac Młodzieży informuje, że przyjmowanie wniosków na zajęcia w roku szkolnym 2017/2018 rozpocznie się w poniedziałek, 28 sierpnia i potrwa do 8 września. UWAGA! O przyjęciu dziecka zdecyduje spełnienie regulaminowych kryteriów, a nie kolejność złożenia wniosku.

Biblioteka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego nieczynna do 15 sierpnia.

Galeria Miejska bwa zaprasza do zwiedzenia wystaw: w siedzibie Galerii bwa wystawy „3xTopor” oraz „Heat Eave” Petry Lindholm – obie czynne do 20 sierpnia, a do 10 września prezentowane będą prace Magdaleny Peli „Znalezienie miejsca zaczyna być powodem niekończących się kłopotów”, w Galerii Kantorek do 28 sierpnia oglądać można prace bydgoskiego fotografika Wojciecha Woźniaka zatytułowane „25 fotografii na 25 lat”, natomiast w Galerii Brda (ul. Dworcowa 94) do 25 września czynna będzie wystawa „Pamiętnik” Alicji Wieczorek.

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego, poza wystawami stałymi, proponuje wystawę „Zabawy ze sztuką” w Spichrzach nad Brdą czynna będzie do 1 października, „Dzieje Pieniądza. Księstwo Warszawskie (1807-1815)” w Europejskim Centrum Pieniądza (ul. Mennica 4) – czynna do 8 kwietnia 2018 r., w Zbiorach Archeologicznych (ul. Mennica 2) do 10 września prezentowana będzie wystawa „Miasto – Ludzie – Rzeka. Bydgoska opowieść znad Brdy i Wisły”, natomiast w Galerii Sztuki Nowoczesnej do 3 września prezentowane są prace Wacława Szpakowskiego „Linie rytmiczne”. W Exploseum do 11 sierpnia otwarta jest ekspozycja przygotowana przez Fundację „Polsko-Niemieckie Pojednanie” zatytułowana „Zachować pamięć. Praca przymusowa i niewolnicza obywateli polskich na rzecz Trzeciej Rzeszy”.

W Muzeum Wodociągów – Hala Pomp do 16 września prezentowana będzie ekspozycja „Miasto – Ludzie Źródła”. Wystawa poświęcona jest historii zaopatrywania miasta w wodę, ale głównie wodociągom, które ją pobierały i pobierają z rzeki i jest elementem projektu naukowo-wystawienniczego wystawienniczy Oddziału Kujawsko-Pomorskiego Stowarzyszenia Muzealników Polskich i muzeów województwa kujawsko-pomorskiego.

Aktualne utrudnienia w ruchu:
- wszystkie utrudnienia TUTAJ.

Planowe przerwy w dostawie prądu na terenie miasta (podajemy za stroną internetową operatora Enea):
- w godz. 8.00-11.00 w rejonie ulic: Koronowska 107, 120; Opławiec 6-28 str. parzysta, 5-27b str. nieparzysta,
- w godz. 11.00-14.00 w rejonie ulic: Janowska, Tryszczyńska, Kasperowicza, Wypoczynkowa, Boronia, Opławiec 93-109.

Z powodu planowanego czyszczenia przyłączy wodociągowych w godzinach nocnych od 23.00 do 6.00 przerwy w dostawie wody wystąpią przy ulicach: Lotników, Księżycowa i Elbląska. Sucho w kranach będzie też dziś u odbiorców przy ulicach: Bełzy od Jaru Czynu Społecznego do Spokojnej oraz ul. Kubusia Puchatka (10.00-14.00).

Synoptycy przewidują, że opady około południa powinny zacząć zanikać, maksymalna temperatura może popołudniu wynieść nawet 27 stopni Celsjusza.