logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Czwartek w Bydgoszczy
W czwartek…


Wszystkie wakacyjne propozycje znaleźć można w naszej specjalnej zakładce TUTAJ. A ponadto…

W Miejskim Centrum Kultury wystawa malarstwa Małgorzaty Gorzelewskiej-Namioty „Wycinki” (od 10.00, Galeria Wspólna), w kinie Orzeł czesko-polska komedia „Droga do Rzymu” reż. Tomasz Mielnik (17.00) oraz amerykański melodramat „Old Fashioned” reż. Rik Swartzwelder (19.30), a w ramach letniej Sceny Impro wystąpi Impro Trio (20.00, .

W Bibliotece Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, która do końca lipca czynna jest w godz. 8.30-16.00, do 15 września prezentowana będzie wystawa fotograficzna Mieczysława Franaszka „Trzy podróże”, a do 27 lipca można zwiedzać wystawę fotografii Anny Hetman „Związek sytuacji znalezionych” – do 30 lipca Biblioteka UKW czynna w godz. 8.30-16.00. W Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego UKW do 13 października prezentowana będzie ekspozycja „Miasto – Ludzie – Pamięć. Wspomnienie dawnej Bydgoszczy”.

Galeria Miejska bwa zaprasza do zwiedzenia wystaw: w Galerii Brda (ul. Dworcowa 94) do 25 września czynna będzie wystawa „Pamiętnik” Alicji Wieczorek, natomiast w siedzibie Galerii bwa wystawa Małgorzaty Szymankiewicz „Reflecting View”, którą zwiedzać można do 30 lipca, wystawę „3xTopor” – do 20 sierpnia – również do tego dnia prezentowana będzie ekspozycja „Heat Eave” Petry Lindholm.

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego, poza wystawami stałymi, proponuje wystawę „Zabawy ze sztuką” w Spichrzach nad Brdą czynna będzie do 1 października, „Dzieje Pieniądza. Księstwo Warszawskie (1807-1815)” w Europejskim Centrum Pieniądza (ul. Mennica 4) – czynna do 8 kwietnia 2018 r., w Zbiorach Archeologicznych (ul. Mennica 2) do 10 września prezentowana będzie wystawa „Miasto – Ludzie – Rzeka. Bydgoska opowieść znad Brdy i Wisły”, natomiast w Galerii Sztuki Nowoczesnej do 3 września prezentowane są prace Wacława Szpakowskiego „Linie rytmiczne”. W Exploseum do 11 sierpnia otwarta jest ekspozycja przygotowana przez Fundację „Polsko-Niemieckie Pojednanie” zatytułowana „Zachować pamięć. Praca przymusowa i niewolnicza obywateli polskich na rzecz Trzeciej Rzeszy”.

W Muzeum Wodociągów – Hala Pomp do 16 września prezentowana będzie ekspozycja „Miasto – Ludzie Źródła”. Wystawa poświęcona jest historii zaopatrywania miasta w wodę, ale głównie wodociągom, które ją pobierały i pobierają z rzeki i jest elementem projektu naukowo-wystawienniczego wystawienniczy Oddziału Kujawsko-Pomorskiego Stowarzyszenia Muzealników Polskich i muzeów województwa kujawsko-pomorskiego.

Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2 S.A. informują, iż  w dniach 11-14 lipca planowany jest oblot samolotu, w związku z czym może występować podwyższony poziom hałasu w środowisku. Loty planowane są w godzinach 10.00-19.30.  Ze względu na warunki atmosferyczne mogą zostać odwołane.

Aktualne utrudnienia w ruchu:
- wszystkie utrudnienia TUTAJ.

Planowe przerwy w dostawie prądu na terenie miasta (podajemy za stroną internetową operatora Enea):
- w godz. 8.00-11.00 w rejonie ulicy Goszczyńskiego 1, 3,
- w godz. 8.00-13.00 brak zasilania dla Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku – wyłączona stacja nr 10832 - LPKiW 3,
- w godz. 11.00-14.00 w rejonie ulicy Nowodworskiej 17, 23, 25, 25a, 33.

Z powodu planowanego czyszczenia przyłączy wodociągowych w godzinach nocnych od 23.00 do 6.00 przerwy w dostawie wody wystąpią dziś przy ulicach: Chocimska, Świętojańska, Pomorska (od Hetmańskiej do końca). Sucho w kranach będzie tez dziś u odbiorców z ulicy Jasinieckiej 32, 34, 35 (8.00-12.00).

Dzień częściowo słonecznym, temperatura maksymalna 18 stopni Celsjusza.