logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Bydgoszcz świętuje Dzień Edukacji Narodowej
Pracownicy oświaty świętują dziś Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji 102 nauczycieli otrzymało nagrody z rąk prezydenta Rafała Bruskiego.


Nauczyciele zostali nagrodzeni za osiągnięcia w zakresie pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej – prezydent Rafał Bruski wręczył dziś (13 października) 102 takich nagród podczas uroczystych obchodów Dnia Edukacji Narodowej.

- Dziękuję wszystkim pracownikom oświaty za trud i serce, jakie wkładają w wychowywanie i edukację bydgoskich uczniów– mówi prezydent Rafał Bruski. – To ważna rola, którą wypełniacie Państwo wzorowo. Edukacja jest dla nas, jako miasta bardzo ważna – stąd staramy się, aby dzieci mogły zdobywać wiedzę w jak najlepszych warunkach, a Państwo mogli tę wiedze przekazywać w nowoczesnych placówkach. Dlatego modernizujemy szkoły i infrastrukturę wokół, w tym boiska przyszkolne. Wybudowaliśmy także nową szkołę w Fordonie, najnowocześniejszą w całym województwie, do której w tym roku poszły setki uczniów, a także przedszkolaki. Edukacja i Inwestycje z nią związane zawsze będą dla nas zadaniami priorytetowymi.  

W spotkaniu udział wzięli m. in. dyrektorzy szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez miasto, nauczyciele, a także pracownicy administracji państwowej i samorządowej,

Oprócz nagród Prezydenta Bydgoszczy dla nauczycieli, podczas uroczystości wręczono także inne wyróżnienia. Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej w uznaniu szczególnych zasług w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej otrzymał Eugeniusz Sobieraj, dyrektor Zespołu Szkół nr 8
Z kolei Janusz Tomas, dyrektor Zespołu Szkół Samochodowych, otrzymał wyróżnienie Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Konkursie "Kujawsko-Pomorski Lider Edukacji".
Wręczono także Medale za Długoletnią Służbę w uznaniu za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa - postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej uhonorowanych zostało sześciu bydgoskich pracowników oświaty.

Wręczono także siedem Medali Komisji Edukacji Narodowej.