logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Bydgoszcz świętuje 671. urodziny
Wręczenie medali Kazimierza Wielkiego za zasługi dla Miasta Bydgoszczy, wystawa makiet bydgoskich budynków przygotowanych przez uczniów ZS nr 23, a także koncert z Filharmonii Pomorskiej i uroczysty pięciokilometrowy bieg - tak Bydgoszcz świętuje swoje 671 urodziny


Obchody 671 urodzin miasta rozpoczęły się 19 kwietnia w środę od złożenia kwiatów pod pomnikiem króla Kazimierza Wielkiego. Zaraz po tym, na uroczystej sesji Rady Miasta wręczone zostały Medale Kazimierza Wielkiego za zasługi dla Miasta Bydgoszczy. Odsłonięto także zegar na ratuszowej wieży.

Tego samego dnia w ratuszu zaprezentowana została wystawa laureatów konkursu na makiety bydgoskich budynków przygotowanych przez uczniów Zespołu Szkół nr 23 w Bydgoszczy.

Z kolei w czwartek 20 kwietnia w Filharmonii Pomorskiej odbędzie się urodzinowy koncert z okazji 671 rocznicy nadania Bydgoszczy praw miejskich. W programie utwory Wolfganga Amadeusza Mozarta w wykonaniu Orkiestry kameralnej Capella Bydgostiensis. Podczas koncertu prezydent Rafał Bruski wręczy także nagrody i wyróżnienia dla artystów i naukowców.

To nie koniec świętowania rocznicy nadania praw miejskich Bydgoszczy. W niedzielę 23 kwietnia odbędzie się urodzinowy bieg. Zawodnicy wystartują z Wyspy Młyńskiej, przebiegną uliczkami Starego Miasta i bulwarami nad Brdą. Na mecie (także na Wyspie Młyńskiej) czekać będzie na nich i na wszystkich mieszkańców miasta urodzinowy tort.