logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Bydgoszcz chwali się rzeką. W Bangkoku.
Miasto Bydgoszcz znalazło się w gronie trzech finalistów konkursu Tourism for Tomorrow w kategorii „Destynacja”. Delegacja z naszego miasta prezentuje w Bangkoku bydgoskie atuty podczas szczytu Światowej Rady Podróży i Turystyki


Miasto Bydgoszcz znalazło się w gronie trzech finalistów konkursu Tourism for Tomorrow w kategorii „Destynacja”. Konkurujemy z Parkiem Narodowym Pallas-Yllastunturi w Finlandii i Organizacją Turystyczną w Botswanie.

Bydgoska aplikacja złożona w konkursie dotyczy rewitalizacji Brdy i przywracania jej funkcji turystycznych, kulturalnych i społecznych. Bydgoska delegacja jest właśnie w Bangkoku na szczycie Światowej Rady Podróży i Turystyki – to tam finaliści prezentują się przed jurorami.  O tym, kto otrzyma nagrodę dowiemy się w czwartek.

Nagroda Tourism for Tomorrow przyznawana jest co roku w pięciu kategoriach: Społeczność, Destynacja, Środowisko, Innowacje oraz Ludzie. Jej celem jest promocja dobrych praktyk związanych ze zrównoważoną turystyką, opartych na działaniach przyjaznych środowisku, wspieraniu kulturowego i naturalnego dziedzictwa dla osiągnięcia bezpośrednich korzyści społecznych i ekonomicznych dla mieszkańców danej destynacji turystycznej.

W ubiegłych latach nagrodę w kategorii destynacja otrzymały: Parkstad Limburg, Holandia (2016); Lublana, Słowenia (2015); Costa Navarino, Grecja (2014).

Warto wiedzieć:
World Travel & Tourism Council (Światowa Rada Podróży i Turystyki) to jedyna organizacja o zasięgu światowym reprezentująca prywatny sektor turystyczny. Jej członkami są liderzy światowych przedsiębiorstw branży turystycznej, takich jak linie lotnicze, sieci hotelowe, lotniska, touroperatorzy, portale rezerwacyjne.
Na podstawie nadesłanych aplikacji konkursowych eksperci WTTC wybrali po trzech finalistów w każdej kategorii. Bydgoska aplikacja dotyczy rewitalizacji Brdy i przywracania jej funkcji turystycznych, kulturalnych i społecznych.