logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Bydgoskie lotnisko coraz bardziej popularne
Dobre wieści dotyczące korzystania przez podróżnych z bydgoskiego lotniska. Około 413 tysięcy odprawionych pasażerów w 2018 roku odnotował Port Lotniczy im. Ignacego Jana Paderewskiego. Spółka przygotowuje się również do kolejnych inwestycji, które mają ułatwić podróżowanie z bydgoskiego lotniska.


Związek Regionalnych Portów Lotniczych podsumował ruch pasażerski w roku 2018 w Polsce. Port Lotniczy Bydgoszcz SA, z wynikiem ponad 413 tysięcy odprawionych podróżnych w ciągu roku, mieści się w grupie lotnisk poniżej miliona pasażerów. Dzięki temu stał się także liderem wzrostu w tej grupie lotnisk. W zeszłym roku pracownicy lotniska obsłużyli ponad 80 tysięcy pasażerów więcej niż w roku poprzednim. Ten niemal 25% wzrost świadczy o bardzo dobrze dobranej siatce połączeń, która cieszy się zainteresowaniem podróżnych.

Rekordowe wyniki bydgoskiego lotniska pokazują jego istotną rolę w rozwoju całego regionu. W celu poprawy jakości obsługi pasażerów planuje się kolejne inwestycje infrastrukturalne. W 2019 roku zostanie przebudowany parking i część terminalu. Wdrożone zostaną również rozwiązania podnoszące wygodę w oczekiwaniu na lot.

Warto wiedzieć:
Aktualna oferta bydgoskiego lotniska obejmuje loty na regularnych liniach do Londynu, Birmingham, Dusseldorfu, Frankfurtu, Kijowa i Lwowa. Dostępna jest również oferta lotów czarterowych. W wakacje 2019 z bydgoskiego portu lotniczego możemy polecieć do Burgas, Antalyi, Dubrownika, Haraklionu, oraz na Zakynthos i Korfu. Oferta wakacyjna obejmuje również loty do Bośni i Hercegowiny. Więcej informacji znajduje się na stronie bydgoskiego lotniska: plb.pl/pl/contents/300