logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Boiska na Kapuściskach gotowe!
Zakończyły się prace przy budowie nowych boisk na Kapuściskach. Nowoczesne obiekty powstały przy ZS nr 34 i Zespole Szkół Spożywczych. Obie inwestycje pochłonęły łącznie ponad 1 mln zł.


We wtorek (12 czerwca) odbył się odbiór nowego boiska przy Zespole Szkół nr 34. To zadanie trafiło do realizacji w oparciu o środki Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Wcześniej sfinalizowano natomiast prace przy Zespole Szkół Spożywczych przy ul. Toruńskiej 174. 

Oba nowe boiska na Kapuściskach posiadają bezpieczne nawierzchnie z poliuretanu. W razie upadku minimalizuje on ryzyko poważniejszych obrażeń. Na sportowych placach można zagrać m.in. w piłkę nożną, koszykówkę i piłkę ręczną. Boiska są przystosowane poza tym do gry w siatkówkę, tenisa ziemnego oraz badmintona. Ustawiane są przy nich ławki i kosze na śmieci. Są zabezpieczone ogrodzeniem i piłkochwytami. Dzięki oświetleniu można z nich korzystać także wieczorami.  To jedne z ostatnich przyszkolnych boisk, które wymagały kompleksowego remontu.

W najbliższych dniach ruszy natomiast przebudowa obiektu przy Młodzieżowym Domu Kultury nr 2. Ta inwestycja kosztuje 495 tysięcy i zakończy się jesienią. Więcej informacji o zakresie prac znajduje się w tekście „Nowe inwestycje przy MDK nr 2 na Szwederowie”
http://www.bydgoszcz.pl/aktualnosci/tresc/nowe-inwestycje-przy-mdk-nr-2-na-szwederowie/

W tym roku zaplanowano również rozpoczęcie prac przy przebudowie boiska w Brdyujściu przy ul. Łowickiej. W budżecie miasta na ten cel zarezerwowano 400 tysięcy złotych. Jednocześnie w Bydgoszczy rozpoczęto przebudowę innych obiektów sportowych znajdujących się poza szkołami. Podpisana została umowa na modernizację obiektów przy KS „Gwiazda” (Więcej).
http://www.bydgoszcz.pl/aktualnosci/tresc/nowoczesne-boisko-dla-gwiazdy/

Trwa też przetarg na budowę lekkoatletycznego orlika na os. Bohaterów w Fordonie (więcej)
http://www.bydgoszcz.pl/kategoria/tresc/lekkoatletyczny-orlik-w-nowym-fordonie/