logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Biegać, by pomóc również w Bydgoszczy
Już 15 września (sobota) w 12 miastach w Polsce odbędzie się 4. PKO Bieg Charytatywny. Na biegowej mapie nie może zabraknąć stolicy polskiej lekkoatletyki – biegamy na bydgoskim stadionie Zawiszy!


PKO Bieg Charytatywny Młodych wystartuje w sobotę o godz. 10.00, czyli na godzinę przed startem 4. PKO Biegu Charytatywnego, odbywającego się pod hasłem „Pomagamy z każdym krokiem”.  W każdym z miast może wystartować maksymalnie 350 dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Żeby wziąć udział w biegu, wystarczy zapisać się ma www.pkobiegcharytatywny.pl i wnieść opłatę startową w dowolnej wysokości, jednak nie niższą niż 5 zł brutto za jednego uczestnika.

Dzieci pobiegną dla dzieci
Aktywność wszystkich biegaczy startujących w PKO Biegu Charytatywnym, także dzieci, zostanie przeliczona na złotówki, a uzyskaną kwotę Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże na posiłki dla potrzebujących dzieci z ubogich rodzin w 12 województwach, w których odbędą się zawody.
Bieg będzie rozgrywany w trzech kategoriach wiekowych. Dzieci w wieku 4-6 lat pobiegną na dystansie 200 m, uczestnicy mający po 7-9 lat do pokonania będą mieli 400 m, a zawodników w wieku 10-12 lat czeka dystans 600 m.
Wszystkie dzieci, które wezmą udział w zawodach, otrzymają koszulkę, numer startowy, ciastko oraz napój. Po ukończeniu zawodów czekają na nie pamiątkowe medale.
Przed rokiem, w 3. PKO Biegu Charytatywnym wzięło udział 6401 osób. Wszyscy pokonali łącznie 30 915 okrążeń, co daje 12 366 km. W zamian za ich zaangażowanie Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała niemal 653 tys. zł dla najbardziej potrzebujących dzieci (kwota ta uwzględnia również opłaty startowe). Od pierwszej edycji biegu udało się zebrać już ponad 1,9 mln zł!

Dorośli w sztafetach biegną godzinę później
PKO Bieg Charytatywny to ogólnopolska inicjatywa PKO Banku Polskiego, która od czterech lat odbywa się we wrześniu na stadionach lekkoatletycznych w 12 miastach kraju. 15 września od godziny 11:00 do 12:00 drużyny będą pokonywać kolejne okrążenia. Godzinę wcześniej wystartuje PKO Bieg Charytatywny Młodych. W zamian za zaangażowanie wszystkich zawodników Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże pieniądze na posiłki dla potrzebujących dzieci. Limit uczestników w biegu głównym to 70 drużyn na stadion. Opłata startowa wynosi minimum 50 zł od drużyny, czyli 10 zł od osoby.

Kibice też wygrywają
W 4. PKO Biegu Charytatywnym nie tylko zawodnicy mogą pomagać. Do rywalizacji mogą włączyć się również kibice. Wystarczy zebrać grupę osób i kibicować swojej drużynie. Najskuteczniejszy doping będzie nagradzany. Wyróżniona ekipa kibiców będzie mogła wskazać cel, na który Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże dodatkowe wsparcie, czyli 10 tys. złotych lub zwiększy o tę sumę wartość pieniędzy na dożywianie najmłodszych.

Więcej: www.pkobiegcharytatywny.pl