logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Bezrobocie znów spada – w Bydgoszczy tylko 3,9%!
Na koniec marca br., szacunkowa stopa bezrobocia w Bydgoszczy wyniosła 3,9 proc. To o jeden punkt procentowy mniej niż w zeszłym miesiącu i aż o dwa w porównaniu do zeszłego roku.


Dobre wskaźniki bezrobocia dla Bydgoszczy utrzymują się niezmiennie od kilku miesięcy. Pod koniec zeszłego roku stopa bezrobocia wyniosła 4,0 proc. i na takim poziomie utrzymywała się do końca lutego. Teraz spadła o kolejny punkt procentowy – stan na koniec marca dla Bydgoszczy wynosi bowiem 3,9 proc.

Według szacunków Powiatowego Urzędu Pracy liczba bezrobotnych bydgoszczan wynosi obecnie 6 tys. 605 osób, czyli o 1 tys. 754 osoby mniej niż wczesną wiosną 2017 roku i o 136 osób mniej niż miesiąc temu.

Bydgoszcz dobrze wypada także na tle całego regionu, w którym stopa bezrobocia wynosi 10 proc.

Bydgoszcz to wielki plac budowy – obecnie trwa modernizacja ulicy Grunwaldzkiej i budowa II etapu Trasy Uniwersyteckiej. Wkrótce ruszą prace przy rozbudowie ulicy Kujawskiej; przed nami też budowa nowych hal sportowych i basenów. Miasto realizować będzie też potężne projekty związane z rewitalizacją Młynów Rothera, Teatru Kameralnego i budową nowej przystani.  Będzie to sprzyjać wzrostowi zatrudnienia zarówno na etapie prac budowlanych, jak i po zakończeniu inwestycji.

W Bydgoszczy ciągle przybywa nowych miejsc pracy także dzięki rozwojowi firm. Sprzyja temu także m. in. rozwój Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznemu, w którym cały czas powstają nowe magazyny, biura czy hale. Prężnie rozwija się także branża logistyczna.

Bezrobocie w liczbach:
Stopa bezrobocia w Bydgoszczy – 3,9 %
Stopa bezrobocia w województwie kujawsko-pomorskim – 10 %
Stopa bezrobocia w Polsce – 6,6 %